Zamknij

Alarmy bombowe w jarocińskich szkołach

13:24, 01.09.2021 | N.P
Skomentuj foto.: Przemysław Maćkowiak/archiwum portalu
REKLAMA

Miała być radość ze spotkania z kolegami i powrotu do tradycyjnego prowadzenia zajęć szkolnych oraz przyswajania wiedzy. Zamiast tego były niepokój i nerwy. Przynajmniej u dyrektorów placówek oświatowych znajdujących się na terenie powiatu jarocińskiego. Na skrzynki mailowe części z nich trafiły wiadomości o planowanych zamachach bombowych.

Portal

ejarocin.pl

Napisał o tym

pierwszy

Pierwsze informacje o alarmach bombowych w szkołach zaczęły do nas docierać przed południem. Wiadomości te potwierdza policja.

- Tak jak w całym kraju. Byliśmy we wszystkich tych placówkach, w których nam wskazano, że takie maile (z informacją o bombie – przyp. red.) dotarły. Takich szkół było pięć – zarówno podstawowe jak i ponadpodstawowe. Nasza rekomendacja była taka, aby nie ewakuować osób, żeby nie dawać radości komuś, kto robi sobie głupie żarty – mówi Agnieszka Zaworska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie.

Jak udało nam się dowiedzieć, jedną z placówek, która dostała „wybuchowego” maila był Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie.

- Faktycznie otrzymaliśmy na maila szkolnego wiadomość o podłożonym ładunku wybuchowym. Zgodnie z procedurami powiadomiłem służby, te sprawdziły i zabezpieczyły maila, przeszukały szkołę pod kątem pirotechnicznym i po około 40 min. miałem informację, że szkoła jest bezpieczna. Odwołaliśmy część oficjalną rozpoczęcia roku szkolnego. Uczniowie udali się z wychowami do sal, otrzymali plan lekcji. Rok szkolny rozpoczęliśmy. Szkoła jest bezpieczna, a to dla mnie najbardziej istotne – mówi Marek Sobczak, dyrektor ZSP nr 1 w Jarocinie.

To nie pierwsze alarmy bobowe w jarocińskich szkołach. Podobne miały miejsce już wcześniej. Chociażby podczas przeprowadzania egzaminów maturalnych.

[ALERT]1630495433445[/ALERT]

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

ŚwiadomyŚwiadomy

2 0

Po prostu po alarmach bombowych przed maturami przyszła moda na alarmy bombowe w szkołach przed rozpoczęciem roku szkolnego... 14:35, 01.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

wrzesieńwrzesień

0 0

w Swarzędzu w szkole mojej córki, też był alarm bombowy .Rok szkolny rozpoczęto na dworze . 14:59, 01.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ewaewa

0 2

Lewica nie śpi.Działa. 16:43, 01.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%