Zamknij

Dwóch nastolatków z policyjnymi zarzutami

15:02, 21.07.2021 | N.P
Skomentuj
REKLAMA

Dwaj nastolatkowie usłyszeli zarzuty rozboju. Chwilę po tym, jak jeden z nich zgłosił kradzież telefonu. Do tej faktycznie doszło. Jak i dlaczego zamiast jednego złodzieja złodzieja dwóch rozbójników? Tej intrygi nie powstydziłby się niejeden scenarzysta seriali kryminalnych.

 

W sobotnią noc dyżurny jarocińskiej komendy odebrał telefoniczne zgłoszenie o kradzieży telefonu.

- Jak wynikało z informacji, pokrzywdzony sam ujął sprawcę zaboru mienia i czeka z nim na przyjazd patrolu policji – informuje st. asp. Agnieszka Zaworska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie.

Na miejscu mundurowi zastali dwóch mężczyzn – zgłaszającego i potencjalnego sprawcę.

- Podczas rozmowy z mężczyznami ustalono, że wskazany przez „poszkodowanego”, 17-letniego mieszkańca gminy Jarocin, mężczyzna nie ma przy sobie żadnego telefonu, a okoliczności w jakich miało dojść do kradzieży są co najmniej nie jasne. W związku z tym obaj mężczyźni udali się wraz z patrolem do siedziby jarocińskich policjantów w celu wyjaśnienia sprawy kradzieży – mówi st. asp. Agnieszka Zaworska.

W czasie, gdy policjanci wykonywali czynności ze zgłaszającym, dyżurny odebrał informacje o kolejnej kradzieży telefonu i pobiciu jego właściciela przez grupkę mężczyzn. Do zdarzenia miało dojść w tym samym miejscu i w podobnych okolicznościach wskazanych przez mężczyznę, który zgłosił wcześniejszą kradzież. Policjant z Zespołu Dyżurnych zadzwonił na podany przez drugiego poszkodowanego numer, by sprawdzić, czy nadal jest aktywny. Telefon był aktywny, a dźwięk dzwonka dobiegał z pokoju przesłuchań, w którym przebywał 17-latek.

- Jak się okazało, to on, wraz ze swoim 18-letnim kolegą, mieszkańcem gminy Jaraczewo, dokonał kradzieży po tym, jak najpierw pobił mężczyznę siedzącego na ławce w parku. Potem 17-latek wymyślił kradzież, w której przedstawił siebie jako ofiarę. Ostatecznie obaj zostali zatrzymani i usłyszeli zarzut rozboju, za co mogą trafić do więzienia nawet na 5 lat – dodaje oficer prasowy KPP w Jarocinie.

Skradziony przez nastolatków telefon wrócił już do prawowitego właściciela.

[ALERT]1626873160602[/ALERT]

(N.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%