Zamknij

Woda w piwnicach i garażach. Studzienki kanalizacyjne bezradne (DUŻO ZDJĘĆ, AKTUALIZACJA)

14:11, 19.07.2021 | N.P
Skomentuj foto.: OSP KSRG Nosków
REKLAMA

W sobotę nad Jarocinem przeszła ulewa, jakiej świat dawno nie widział. Towarzyszyła jej burza. Pozalewało piwnice, kotłownie, parkingi, ulice. Studzienki kanalizacyjne nie nadążały odbierać potoków wody, jakie spadły na miasto. Natura nie oszczędziła nawet nowo otwartego amfiteatru. Połamało drzewa.

 

W ciągu tylko jednego popołudnia oficer dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie odebrał ponad 30 telefonów z prośbą o pomoc w wypompowywaniu wody z podtopionych posesji. Ze skutkami oberwania chmury strażacy walczyli kilkanaście godzin. Do pomocy zawezwani zostali druhowie z okolicznych miejscowości.

- Nasze działania polegały na wypompowaniu wody z zalanych piwnic przy ul. Zagrodowej i Alei Niepodległości. Działania zakończyliśmy o 21:50 – informuje OSP KSRG Witaszyce.

- O 18:30 zostaliśmy zadysponowani zastępem GCBA do usunięcia drzewa blokującego przejazd w kierunku Wałkowa. Działania trwały około pół godziny. Po powrocie do bazy zostaliśmy zadysponowani do kolejnego zdarzenia w Jarocinie na osiedlu Rzeczpospolitej. W wyniku ulewy zalane zostały garaże podziemne, tam razem z nami udział brały jednostki ochotniczych straży pożarnych z Jarocina, Mieszkowa, Cielczy, Potarzycy, Cerekwicy i Ruska – powiadamia Michał Wojtczak z OSP Golina – koło Jarocina.

- O 19:18 nasza jednostka została zadysponowana do wypompowywania wody z trzech garaży podziemnych w domach wielorodzinnych na osiedlu Rzeczypospolitej w miejscowości Jarocin – wskazuje OSP Mieszków.

- O 18:51 zostaliśmy zadysponowani do pompowania wody w miejscowości Jarocin – wtóruje OSP KSRG Nosków.

- Dnia dzisiejszego, zaraz po usunięciu owadów błonkoskrzydłych, zostaliśmy zadysponowani do działań w Gminie Jarocin ze względu na lokalne podtopienia – kończy OSP Cerekwica.

Oprócz nich ze skutkami ulewy walczyli strażacy-ochotnicy z: Cielczy, Jarocina, Potarzycy, Ruska. Tarzec, Wilkowyi, Zakrzewa. A także strażacy z PSP Jarocin.  

Zdjęcia z pracy służb ratunkowych zobaczcie w galerii pod artykułem.

 

(AKTUALIZACJA, 20 lipca, 10:25)

Ochotnicza Straż Pożarna w Wilkowyi również informuje, jak wyglądało jej zmaganie się ze skutkami sobotniej burzy nad Jarocinem. 

- 17.07.2021 roku o godzinie 19:14 zostaliśmy zadysponowani przez SKKP w Jarocinie do usunięcia skutków ulewy, która przeszła nad Jarocinem. Głownie zgłoszenia dotyczyły zalanych piwnic. Działaliśmy przy: zalanej piwnicy Jarocin ul. Paderewskiego. zalanej piwnicy Jarocin ul. Moniuszki. zalanej piwnicy Jarocin ul. Słoneczna i zalanym polu namiotowym oraz parking przy ul. Wrzosowej w Jarocinie. Po siedmiu godzinach wróciliśmy do bazy - czytamy we wpisie w mediach społecznościowych.

Również Państwowa Straż Pożarna w Jarocinie informuje o swojej pracy po sobotniej ulewie. 

- 17 lipca w sobotę strażacy interweniowali aż 29 razy. W głównej mierze zdarzenia do jakich wyjeżdżali to zalane piwnice oraz parkingi. Natomiast  towarzyszące ulewie silne wiatry doprowadziły do licznych wiatrołomów, które wymagały natychmiastowego usunięcia tak aby nie zagrażały życiu, zdrowiu i mieniu ludzkim. W kolejnym dniu, pokłosiem sobotniej ulewy, zastępy Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej interweniowały trzy razy w celu wypompowywania wody z zalanych piwnic - informuje mł. kpt. mgr Mariusz Banaszak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie.

Zdjęcia Ochotniczej Straży Pożarnej w Wilkowyi z interwencji znajdziecie w galerii pod artykułem. 

[ALERT]1626782970488[/ALERT]

(N.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%