Zamknij

Polak pobity w Anglii. Jego rodzina pochodzi z Jarocina

13:37, 17.11.2020 | N.P
Skomentuj foto.: Facebook
REKLAMA

W jednej z angielskich szkół doszło do pobicia ucznia. Jest on Polakiem. Jego tata, który nagłośnił zajście w mediach społecznościowych, pochodzi z Jarocina. Sprawą zajął się Rzecznik Praw Dziecka.

 

Na Facebook-owym profilu pochodzącego z Jarocina Karola Mizgalskiego zamieszczone zostało zdjęcie jego pobitego syna. Pojawił się także opis tego, co doprowadziło do opublikowania takiego zdjęcia chłopca w mediach społecznościowych.

- Rano jak zwykle żona zawiozła syna do szkoły. Po drodze planowanie dnia, żółwik i buzi.... 11.03 telefon ze szkoły, że syn musi zostać odwieziony do szpitala. To nie był wypadek. Szykany, zastraszanie trwały od początku roku w końcu doszło do pobicia za to tylko, że jest Polakiem – czytamy we wpisie.

Post w mediach społecznościowych został opublikowany 11 listopada rano. Sprawą zajął się Polish Telgragraph ukazujący się w Anglii. To on wyjaśnia, że do pobicia chłopca doszło na terenie szkoły w Halifax w hrabstwie West Yorkshire.

- 7-letni Gabriel stał wraz z grupą uczniów z innych klas przed szkolną stołówką. Na oczach wielu rówieśników został napadnięty i pobity. Upadł i przez chwilę się nie ruszał. Sprawcami napaści byli uczniowie ze szkoły, którzy od dłuższego czasu dokuczali chłopcu za to tylko, że jest Polakiem. Wcześniejsze zaczepki i prośby rodzica kierowane do szkoły o interwencję – zbagatelizowano – relację Polish Telegraph publikuje Radio Poznań.

Według portalu, w czasie, gdy doszło do napaści w pobliżu nie było żadnego nauczyciela. W obronie siedmiolatka miały stanąć inne dzieci. Jak podaje Radio Poznań, według Karola Mizgalskiego, policja odmówiła przyjęcia zgłoszenia, bo „syn został za mało pobity, żeby policja musiała się tym zajmować”. Szkoła jeszcze nie wyjaśniła sprawy z rodzicami. Zajął się nią za to Rzecznik Praw Dziecka.

- Zażądam od Rzecznika Praw Dziecka w Anglii interwencji w tej bulwersującej sprawie. Jutro na forum Europejskiej Sieci Rzeczników Praw Dziecka wniosę też o podjęcie pilnych działań dla powstrzymania dyskryminacji polskich dzieci – Mikołaj Pawlak poinformował wczoraj wieczorem na swoim koncie na Twitter-ze.

[ALERT]1605617252681[/ALERT]

(N.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz