Zamknij

Policjanci na drogach. Z prezentami dla kierowców

14:08, 16.09.2020 | N.P
Skomentuj foto.: KPP w Jarocinie
REKLAMA

Policjanci w całej Europie rozpoczęli Europejski Tydzień Mobilności. Wśród nich są również stróże prawa z Jarocina. Strzeżcie się więc na drogach powiatu.

 

Europejski Tydzień Mobilności potrwa do 22 września. Mundurowi prowadzić będą akcję pod nazwą ROAD SAFETY DAYS. W jej ramach będą działać na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

- Dzisiaj skupiamy się przede wszystkim na tym, z jaką prędkością poruszają się kierowcy po naszych drogach. Niestety, wielu z nich nadal nie stosuje się do obowiązujących przepisów i jeździ zbyt szybko. Także w tych najbardziej newralgicznych terenach jakimi są obszary zabudowane. Kolejny raz apelujemy o rozwagę i szacunek do życia swojego i innych uczestników ruchu drogowego. nadmierna prędkość to jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Wypadków, które kończą się poważnymi obrażeniami, kalectwem i bardzo często śmiercią – mówi st. asp. Agnieszka Zaworska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie.

Dbając o poprawę bezpieczeństwa policjanci wręczają kierowcom kamizelki odblaskowe. Te zwiększą ich widoczność, gdy po zmroku będą musieli opuścić swój pojazd.

[ALERT]1600258611047[/ALERT]

(N.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz