Zamknij

Sprawcy pobicia zatrzymani. Jeden jest niepełnoletni

15:11, 07.08.2020 | N.P
Skomentuj
REKLAMA

Trzy osoby są podejrzane o pobicie z użyciem niebezpiecznego narzędzia. To 16-latek i dwaj 20-latkowie. Usłyszeli zarzuty. Grozi im nawet kilkuletnie więzienie. Jeden z nich już trafił do aresztu.

 

Tydzień temu pisaliśmy o tym, że jarocińscy policjanci proszą o pomoc w namierzeniu sprawców pobicia. Szczegółowe informacje znajdują się pod poniższym linkiem.

[ZT]1181[/ZT]

- Do zdarzenia doszło 29 lipca przed 23:00 na jednej z jarocińskich ulic. Kilku młodych mężczyzn podjechało autem na parking pobliskiej stacji benzynowej. Gdy wyszli z samochodu zauważyli idącego druga stroną ulicy młodego mężczyznę. Podbiegli do niego i zaatakowali. Agresorzy zadawali 21-latkowi uderzenia rękami i nogami po całym ciele. Jeden z napastników zadał ofierze dwa ciosy nożem w plecy. Spłoszeni krzykami osób znajdujących się w pobliżu, agresorzy uciekli z miejsca. Chwilę później o zdarzeniu poinformowana została policja – asp. Agnieszka Zaworska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie, ujawnia przebieg wydarzeń.

21-letnia ofiara trafiła do szpitala. Śledczy podjęli działania mające na celu ustalenie i zatrzymanie osób biorących udział w pobiciu mężczyzny. Kilka godzin później znali nazwiska wszystkich sprawców. Zatrzymanie ich okazało się kwestią czasu. 31 lipca do policyjnego aresztu trafili dwaj napastnicy. To mieszkańcy Jarocina w wieku 16 i 20 lat. Ostatni z napastników, również 20-letni jarocinianin, trafił w ręce kryminalnych 4 sierpnia.

- Obaj 20-letni agresorzy usłyszeli zarzut udziału w pobiciu przy użyciu przez jednego ze sprawców noża, gdzie czynu tego dokonali publicznie z pobudek chuligańskich. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności. 16-latek, z uwagi na niepełnoletność, usłyszał zarzut popełnienia czynu karalnego. O jego dalszym losie zadecyduje sąd rodzinny. Wobec jednego z mężczyzn prokurator podjął decyzję o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci dozoru – informuje asp. Agnieszka Zaworska.

Oficer prasowy jarocińskiej komendy dodaje, że napastnik, który został zatrzymany jako ostatni podejrzany jest o to, że to właśnie on zadał ciosy nożem. W związku z powyższym, na wniosek policji i prokuratora, sąd zadecydował o zastosowaniu wobec niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

[ALERT]1597234493939[/ALERT]

(N.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

CiekawskaCiekawska

0 0

porachunki narkotykowe....bierzesz to płać. Tam nie ma milosci, głaskania, czekania. Może chłopak zweryfikuje swoje życie i skonczy z tym. Zobaczył dokąd to prowadzi. 10:41, 08.08.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz