Zamknij

Ciężarówką o 55 km/h za szybko

15:30, 21.05.2020 | N.P
Skomentuj
REKLAMA

105 km/h w obszarze zabudowanym. Z taką prędkością przez Zakrzew jechał mieszkaniec powiatu hrubieszowskiego. Tam, gdzie nie powinien przekroczyć 50 km/h. Prawo jazdy stracił natychmiast.  

 

29-latek z powiatu hrubieszowskiego pędził swoim ciężarowym Renault. 105 km/h na liczniki samochodu, który prowadził policjanci namierzyli wczoraj około 13:00 w terenie zabudowanym w Zakrzewie.

- Kolejny już raz, z pewnością nie ostatni, apelujemy o odpowiedzialną i bezpieczną jazdę, o rozsądek i wyobraźnię za kierownicą. 105 kn/h można jeździć, ale po drogach szybkiego ruchu, a nie w terenie zabudowanym. Samochód rozpędzony do takiej prędkości nie ma żadnych szans na nagłe i bezpieczne zatrzymanie w przypadku niespodziewanej sytuacji np. pojawienia się chociażby zwierzęcia na drodze (a zdarzeń z dziką zwierzyną jest naprawdę dużo). Kierowca samochodu tak rozpędzonego, przy zderzeniu z przeszkodą np. innym pojazdem, ma minimalne szanse na przeżycie – mówi asp. Agnieszka Zaworska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie.

Tym razem do wypadku nie doszło. Kierowca zdążył stracić prawo jazdy na trzy miesiące. Otrzymał też mandat i punkty karne.

(N.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz