Zamknij

PSP: "Ponad 2 tys. interwencji w związku z wichurami, w których zginęły dwie osoby, a sześć zostało rannych"

14:16, 10.02.2020 | PAP/N.P
REKLAMA
Skomentuj
foto.: PAP

Jak przekazał PAP rzecznik komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej, łącznie w poniedziałek do przedpołudnia strażacy w związku z orkanem Sabina interweniowali 1412 razy. " - Najwięcej na Podkarpaciu (324), Dolnym Śląsku (269) i Śląsku (121)" - podał st. bryg. Paweł Frątczak.

 

- Od wczoraj do dzisiejszego przedpołudnia w związku z wichurami strażacy podjęli 2011 interwencji. Łączny bilans poszkodowanych w wyniku silnego wiatru to dwie osoby śmiertelne i sześć osób rannych. W województwie podkarpackim doszło do zerwania około 300 metrów kwadratowych dachu w jednej ze szkół. Zabezpieczamy teren. Nikomu nic się nie stało -  powiedział w poniedziałek w PAP rzecznik komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Paweł Frątczak..

Dodał, że wśród zdarzeń jest też to z Bukowiny Tatrzańskiej, gdzie wiatr zerwał dach z wypożyczalni sprzętu narciarskiego, który spadł na cztery osoby. W wyniku tego zdarzenia dwie osoby zginęły, a dwie kolejne są ranne. Poinformował też, że łączny bilans poszkodowanych do przedpołudnia to dwie osoby śmiertelne i sześć osób rannych. Wśród poszkodowanych jest osoba z województwa łódzkiego, która najechała samochodem na drzewo, oraz jedna z Warszawy, na którą spadł konar.

- Jeden poszkodowany to kierowca w województwie dolnośląskim, który chcąc uniknąć uderzenia w powalone drzewo zjechał do rowu i został ranny  - tłumaczył wcześniej PAP st. bryg. Paweł Frątczak i dodał, że drugą poszkodowaną osobą była kobieta, która jadąc samochodem w miejscowości Jaworów w Łódzkiem najechała na powalone drzewo.

Frątczak zaapelował również o rozsądek, zamykanie okien oraz o usunięcie przedmiotów z parapetów i balkonów.

- W miarę możliwości nie parkujmy pod drzewami, oraz nie stawajmy podczas wichury pod drzewami, czy słupami energetycznymi" - podkreślił. (PAP)

Na terenie powiatu jarocińskiego, jak na razie spokojnie. Straż Pożarna odnotowała kilka zdarzeń związanych z silnym wiatrem. To głownie powalone drzewa. W Racendowie wichura poderwała jeden z dachów. Nikomu nic się nie stało. 

bf/ robs/N.P

(PAP/N.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© ejarocin.pl | Prawa zastrzeżone