Zamknij

Karol Matuszak o Krystynie Łybackiej: "Była Pani i zawsze będzie Pani dla Nas Bardzo Ważną osobistością"

15:06, 21.04.2020 | N.P
Skomentuj foto.: Krystyna Łybacka/FB
REKLAMA

Nie żyje Krystyna Łybacka. Była minister edukacji miała 74 lata. Posłanka SLD zapisała się w historii gminy Jarocin. Wśród kondolencji przypomniana została wizyta posłanki Łybackiej w Golinie.

 

Krystyna Łybacka zmarła po krótkiej i ciężkiej chorobie. Jej śmierć nie miała nic wspólnego z koronawirusem. Działaczka Sojuszu Lewicy Demokratycznej siedmiokrotnie była posłanką na Sejm. Pełniła tę funkcję w latach 1991–2014. W rządzie Leszka Millera, w latach 2001-2004, zarządzała Ministerstwem Edukacji Narodowej i Sportu. Karierę polityczną zakończyła jako deputowana do Parlamentu Europejskiego VIII kadencji. W zeszłym roku Krystyna Łybacka ogłosiła koniec działalności politycznej. O chorobie dowiedziała się w styczniu 2020 roku. Była związana z Poznaniem. Tam też zmarła. Odeszła wczoraj wieczorem w jednym z poznańskich szpitali.

Internet zalewają kondolencje dla najbliższych Krystyny Łybackiej. Nie ma w nich podziału na opcje polityczne. Jest akcent jarociński. Wizytę posłanki w Golinie przypomina Karol Matuszak, radny powiatowy Polskiego Stronnictwa Ludowego, były sołtys Goliny.

- 21 lat temu Pani Poseł Krystyna Łybacka przyjechała w piękny wiosenny wieczór do NASZEJ GOLINY. Jej przyjazd zmienił bieg historii. Po półrocznej walce społeczności golińskiej z bezdusznością oraz bezpodstawnym uporem ówczesnych władz gminy o utworzenie u Nas Gimnazjum Pani Poseł do tego doprowadziła. Nigdy tego nie zapomnimy. Była Pani i zawsze będzie Pani dla Nas Bardzo Ważną osobistością. Dziękujemy – pisze Karol Matuszak w mediach społecznościowych.

Gimnazjum w Golinie rozpoczęło swoją działalność w 2000 roku. Stowarzyszenie Edukacyjne „Golina 2000” prowadziło je aż do momentu zmiany systemu edukacji. Przywrócenia szkoły podstawowej ośmioklasowej i likwidacji gimnazjów przez rząd Prawa i Sprawiedliwości, co nastąpiło 1 września 2019 roku. 

(N.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz