Zamknij

#zostanwdomu i obejrzyj koncert "Żywej Akademii Pana Kleksa"

13:23, 01.04.2020 | N.P
Skomentuj
REKLAMA

Ogólnopolska kwarantanna spowodowana koronawirusem ma też swoje dobre strony. Okazuje się, że mnóstwo rzeczy można zrobić za pomocą internetu. Oferta kulturalna on-line jest przebogata. Dystrybutorzy e-booków decydują się na darmowy dostęp do nich. Odbywają się spotkania autorskie. Można obejrzeć całe koncerty. Wszystko bez ruszania się z własnego domu. Wystarczy mieć tylko urządzenie podłączone do internetu. I właśnie dzisiaj wieczorem w ten sposób – czyli on-line – pokazany zostanie projekt pn. „Żywa Akademia Pana Kleksa”, który jarociniacy zaprezentowali na ubiegłorocznej edycji Ostróda Reggae Festival.

 

Żywa Akademia Pana Kleksa to interaktywne widowisko, którego podstawą jest muzyka. Wybrane piosenki z wszystkich trzech filmowych adaptacji przygód Ambrożego Kleksa bawią, uczą, wzruszają, ale przede wszystkim inspirują. Stąd obecność w repertuarze również autorskich utworów. Żywa Akademia Pana Kleksa to projekt, który powstał z myślą nie tylko o najmłodszych, ale jako przedsięwzięcie integrujące całe pokolenia. Jego inicjatorem była Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin, która, wraz z jarocińskim muzykiem i nauczycielem Tomaszem „Rass Tomi” Jankowskim (Za Zu Zi, Dzieciuff Squad), przy wsparciu Instytutu Książki oraz Gminy Jarocin, przygotowała ten projekt w ramach Jarocin Festiwal 2018. Występ młodych lokalnych artystów wraz z tuzami polskiej sceny, takimi jak: Marek Piekarczyk, Grzegorz Kupczyk czy dowodzonym przez Piotra Banacha zespołem BAiKA, przyciągnął prawdziwe tumy widzów i był jednym z najlepiej przyjętych koncertów podczas całego festiwalu. Sukces tego przedsięwzięcia, które początkowo miało być jednorazowe, sprawił, że grupa zaczęła koncertować dalej. Pojawiła się m.in. na Enea Spring Break czy Ostróda Reggae Festival.

I to właśnie występ „Żywej Akademii Pana Kleksa” na Ostróda Reggae Festival zostanie wyemitowany dziś, 1 kwietnia na kanale YouTube Positive Music Promotion. Start o 20:00. Bezpośredni link do kanału.

Koncert jarocińskich artystów był pierwszym w całej 19-letniej historii imprezy skierowanym przede wszystkim do młodszego odbiorcy. Na scenie razem w młodymi wokalistami zaśpiewał jeden z frontmanów formacji Vavamuffin – Marcin „Gorg” Krasowski oraz dobrze znany w naszym mieście, a pochodzący z okolic Ostródy – ojciec Cordian Szwarc.

(N.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz