Zamknij

Tak tanich biletów na Jarocin Festiwal jeszcze nie było! (ANKIETA)

18:53, 26.02.2020 | N.P
REKLAMA
Skomentuj
foto.: Przemysław Maćkowiak

Poznaliśmy pierwsze szczegóły Jarocin Festiwal 2020. Adam Pawlicki, burmistrz Jarocina, ujawnił m.in. datę imprezy, ceny biletów, dyrektora artystycznego i część zespołów. Nie zapomniał też o tym, że w tym roku mija pół wieku od pierwszych Wielkopolskich Rytmów Młodych.

 

Jarocin Festiwal 2020 odbędzie się od 9 do 11 lipca. Pierwszy dzień będzie należał do młodych kapel. Dziesiątka finalistów zaprezentuje się w JOK Jarocin. Wstęp na ich występy będzie bezpłatny. Zdobywcy pierwszych trzech miejsc zagrają w piątek i sobotę – 10 oraz 11 lipca – na Dużej Scenie. Ta stanie przy ul Maratońskiej, na boiskach bocznych Jarocin Sport. Tam, gdzie rok temu. Pole namiotowe znajdzie się po drugiej stronie ulicy.

Dyrektorem artystycznym Jarocin Festiwal 2020 został Darek Malejonek, który przez całą swoją karierę związany był z takimi kapelami jak: Kultura, Izrael, Moskwa, Armia, Houk, 2Tm2,3 oraz Arka Noego. Jest założycielem i liderem Maleo Reggae Rockers.

- Teraz będę po drugiej stronie barykady, ale nie do końca. Raczej tak trochę okrakiem będę na tej barykadzie siedział, bo z jednej strony będę właśnie dyrektorem artystycznym, ale z drugiej strony też będę występował – mówi Darek Malejonek  o swojej roli na festiwalu.

Dyrektor artystyczny zdradza, że na Jarocin Festiwal 2020 wystąpią: Porter Band, który będzie świętował 40-lecie płyty „Helicopters”, Kasia Kowalska, Armia, Apteka, Robert Cichy oraz Omega.

- Omega dawno w Polsce nie grała. Były plany i zabiegi, żeby zagrała w jednym z dużych miast – bodajże w Krakowie, ale kiedy osobiście pojechałem na spotkanie do Budapesztu z Jánosem Kóborem, podjęli decyzję, że chcą zagrać w Jarocinie. Znają Jarocin i festiwal. Nigdy na festiwalu nie grali (…) i chcieliby na niego przyjechać – zdradza Adam Pawlicki, burmistrz Jarocina.

Kolejne gwiazdy mają być ujawniane sukcesywnie. Podczas Jarocin Festiwal 2020 odbędzie się też koncert, na którym widzowie usłyszą piosenki z historii festiwalu w Jarocinie. W ogóle całą imprezę Adam Pawlicki określa „50. urodzinami Wielkopolskich Rytmów Młodych”.

- Na jubileusz czy urodziny zwykle przychodzi się z kwiatami i życzeniami. Stąd też padł pomysł, żeby zamiast bukietu kwiatów, który przeważnie kosztuje około 50 zł, karnet kosztował 50 zł – mówi burmistrz Jarocina.

Tak niewielka kwota ma zachęcić do przyjazdu do Jarocina nie tylko tych, którzy pamiętają dawne festiwale, ale także tych, którzy na „Jarocinie” nigdy nie byli. Osoby, które kupią karnet, będą miały bezpłatne pole namiotowe. Biletów jednodniowych nie przewidziano. Natomiast w trakcie festiwalu cena karnetu wzrośnie do 80 zł.

Konferencja prasowa w sprawie Jarocin Festiwal 2020 odbyła się w Centrum Prasowym Polskiej Agencji Prasowej w Warszawie. Oprócz Adama Pawlickiego, burmistrza Jarocina oraz Darka Malejonka, dyrektora artystycznego festiwalu, uczestniczyli w niej także: Robert Cieślak, prezes Jarocińskiej Agencji Rozwoju, która zajmuje się organizacją największej muzycznej imprezy w naszym mieście oraz Agnieszka Borkiewicz, dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Jarocinie, w której skład wchodzi JOK Jarocin, gdzie odbędą się przesłuchania oraz wybór młodych kapel.  

Wybierasz się na Jarocin Festiwal 2020?Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© ejarocin.pl | Prawa zastrzeżone