Zamknij

Muzeum czeka na pamiątki z PRL-u

14:44, 12.05.2022 | N.P
Skomentuj foto.: Gmina Jarocin
REKLAMA

W Pałacu Radolińskich trwają prace związane z aranżacją i wyposażeniem wnętrz Muzeum Regionalnego w Jarocinie. W ramach tych prac powstanie sala opowiadająca o życiu mieszkańców naszej gminy w czasach Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej. Każdy z nas może przyczynić się do uatrakcyjnienia ekspozycji.

 

Masz w domu, piwnicy lub na strychu meble, sprzęt AGD, RTV albo zabawki z czasów PRL-u? Syfon z lat 70., siatkę na zakupy z nylonowej żyłki, butelkę po oranżadzie z ceramicznym korkiem, latarkę z płaską baterią, kultowe buty Relax, opakowanie po proszku do prania lub inne hity czasów PRL-u… To wszystko jest poszukiwane przez jarocińskie muzeum i może stać się świetnym eksponatem.

- Dla muzeum interesujące są zarówno te przedmioty, które już dziś można nazwać zabytkami, ale i takie, które staną się nimi dopiero za kilkadziesiąt lat – czytamy w informacji prasowej Gminy Jarocin.

Wszystkie te przedmioty mają szansę znaleźć się na wystawie stałej, która będzie się znajdowała w nowej siedzibie muzeum w Pałacu Radolińskich. Ta wystawa stworzona zostanie wspólnie z mieszkańcami miasta.

Przynieś do muzeum wszystko, co wydaje się ciekawe i niepowtarzalne. Jeśli pamiątki mają ciekawą historię, podziel się nią z pracownikami muzeum. Każda interesująca opowieść zostanie spisana i umieszczona na wystawie, razem z eksponatem.

Muzeum Regionalne w Pałacu Radolińskich czynne jest od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 16:00. Jeśli nie możesz przynieść swoich pamiątek osobiście, zadzwoń pod nr tel.: 62 747 34 49 lub napisz: [email protected]

(N.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%