Zamknij

Sztuka powraca do kina i kawiarni

08:15, 05.09.2019 | N.P
REKLAMA
Skomentuj

Czwartkowe spotkania ze sztuką w Kawiarni Filmowej cieszyły się do tej pory dużym uznaniem, gromadząc liczne grono miłośników. W związku z tym wszystkich zapewne ucieszy informacja, że Wielka Sztuka wraca po wakacyjnej przerwie w progi Kina Echo.

 

Stowarzyszenie Jarocin XXI zaprasza na nowy cykl spotkań pt. „Pokochać sztukę”. Złożą się na niego wykłady i filmy prezentowane od września 2019 roku do czerwca 2020 roku. Wykłady, których tematem będą: akt, taniec, biblia, i kicz w sztuce, poprowadzi Marzena Karcz, artysta, plastyk i pedagog. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, performance'm, formami parateatralnymi oraz scenografią i aranżacją wnętrz. To wieloletni pedagog, nauczyciel i organizator plenerów ZPAP i amatorskich „AMAKREAT”. Zrealizowała ponad 20 wystaw indywidualnych, brała także udział w 40 wystawach zbiorowych w kraju i zagranicą.

- Wykłady to nie wszystko co pragniemy zaproponować. Z ogromną radością zapraszamy do obejrzenia sześciu filmów z serii „Wystawa na Ekranie”. Przyjdź i zobacz na żywo w kinie arcydzieła najwybitniejszych artystów malarstwa, rzeźby i grafiki z najważniejszych muzeów na całym świecie. Zachwyć się dziełami Gustava Klimta, Pabla Picassa, Claude Moneta, Michała Anioła i Henri Matisse’a – informują organizatorzy.

Pierwsze spotkanie odbędzie się 5 września, o 17:00 w Kawiarni Filmowej w Kinie Echo. Wykład otwarty pt. „Akt w sztuce. Erotyka i miłość” poprowadzi Marzena Karcz. Wstęp wolny.

Organizatorzy serdecznie zapraszają na spotkanie ze sztuką. Powołują się przy tym na Leonardo da Vinci. Ten powiedział: „Piękno rzeczy śmiertelnych mija, lecz nie piękno sztuki”.

Projekt pt. „Pokochać sztukę” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu Kultura Dostępna.

Więcej wydarzeń kulturalnych i sportowych z terenu powiatu jarocińskiego znajdziesz tutaj

(N.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© ejarocin.pl | Prawa zastrzeżone