Zamknij

Zmarł Adam Wantuch

14:41, 20.02.2021 | N.P
Skomentuj foto.: Liceum Ogólnokształcące w Jarocinie
REKLAMA

Nie żyje Adam Wantuch. Były wicedyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Jarocinie, nauczyciel matematyki i szachista zmarł w wieku 89 lat.

 

Adam Wantuch urodził się w 1932 roku we Lwowie. Przez 33 lata – od 1962 roku do 1995 roku – pracował w Liceum Ogólnokształcącym w Jarocinie. Uczył matematyki. Przez siedem lat był wicedyrektorem LO. Funkcję tę pełnił w latach 1981-88. Swoim wychowankom dał się poznać także jako zapalony szachista.

- Z głębokim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszego kolegi Adama Wantucha. Żegnamy Naszego Przyjaciela, oddanego swojej pracy, wicedyrektora w latach 1981-1988, świetnego matematyka. Profesor Adam Wantuch starał się przekazać młodzieży swoje pasje, jakimi były szachy i turystyka. Rodzinie i Najbliższym składamy wyrazy głębokiego współczucia – piszą: dyrekcja, pracownicy, emerytowani nauczyciele oraz uczniowie i absolwenci Liceum Ogólnokształcącego w Jarocinie.

Adam Wantuch był wielokrotnie nagradzany za swoją działalność edukacyjną oraz sportową. Jedną z ostatnich oznak – Medal Edukacji Narodowej – w 2008 roku nauczycielowi wręczył Adam Pawlicki, burmistrz Jarocina, który zgłosił go do tej nagrody.

Uroczystości pogrzebowe byłego wicedyrektora Liceum Ogólnokształącego w Jarocinie odbędą się w sobotę, 27 lutego. Msza św. zostanie odprawiona o 12:00 w kościele pw. św. Antoniego Padewskiego w Jarocinie. O 13:00 zbierze się kondukt żałobny na cmentarzu parafialnym w Jarocinie.

(N.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%