Zamknij

Rusza Uniwersytet Kultury. Pierwsze spotkanie już jutro!

14:12, 17.02.2021 | N.P
Skomentuj foto.: Uniwersytet Kultury Jarocin
REKLAMA

Uniwersytet Kultury to projekt społeczny mający na celu aktywizację mieszkańców Jarocina i okolic. Może w nim wziąć udział każdy, kto ma pomysł, chce zorganizować jakieś wydarzenie lub zaangażować się w którąś z propozycji inicjatorów przedsięwzięcia. Oficjalne otwarcie projektu już jutro.

 

Konferencja otwierająca Uniwersytet Kultury w Jarocinie odbędzie się 18 lutego o 18:00. Będzie miała formę spotkania online. Transmitowanego na Facebooku Uniwersytetu Kultury. Aby go nie przegapić, wystarczy kliknąć tutaj.

Podczas czwartkowej konferencji przedstawione zostaną założenia Uniwersytetu Kultury. Będzie można posłuchać wystąpień ekspertów oraz poznać liderów projektu i wchodzących w jego skład mikroprojektów.

Uniwersytet Kultury to seria różnorodnych mikroprojektów (od pikników, poprzez targowiska, do grup wsparcia i grup dyskusyjnych) angażujących mieszkańców na każdym etapie działania (pomysł, organizacja, ocena). Projekty powstają w określonych ramach czasowych, finansowych i przestrzennych, ale każdorazowo to mieszkańcy decydują o ich ostatecznych kształcie. Działania usystematyzowane i podzielone na kategorie tworzą spójną ofertę budującą wspólnotowość i aktywizującą różne grupy zainteresowania. Celem nadrzędnym Uniwersytetu Kultury jest aktywizacja jarociniaków i ożywienie przestrzeni miasta oraz stworzenie stałego modelu współpracy.

Uniwersytet Kultury opiera się na idei popularnych na przełomie XIX i XX wieku na terenie Wielkopolski organizacji, których celem był samorozwój jej członków. W samym Jarocinie istniały grupy współdziałania i pracy organicznej. Uniwersytet Kultury czerpie z tych tradycji: chce, aby mieszkańcy zmieniali otaczającą ich przestrzeń i budowali więzi społeczne, które współcześnie ulegają dewaluacji. W ramach projektu, na bazie doświadczeń własnych i partnerów, organizatorzy projektu zaproponują mieszkankom i mieszkańcom współtworzenie działań o charakterze społecznym i kulturalnym.

Liderem projektu pn. „Uniwersytet Kultury” jest Spółdzielnia Socjalna Zmysły, prowadząca w Jarocinie Kawiarnię Filmową, a jego partnerem Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin.

(N.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%