Zamknij

Słowacki wielkim poetą był. I czytanym w Jarocinie (ZDJĘCIA)

10:37, 08.09.2020 | N.P
Skomentuj
REKLAMA

Historia Aliny i Balladyny opisana przez Juliusza Słowackiego stała się przyczynkiem do tegorocznego ogólnopolskiego „Narodowego Czytania”. W Jarocinie czytały m.in. starosta oraz jej zastępczyni. Na najmłodszych czekały malinowe pochody.
 

Lidia Czechak, starosta powiatu jarocińskiego, Katarzyna Szymkowiak, wicestarosta oraz Marek Sobczak, dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Jarocinie, czytali fragmenty „Balladyny” autorstwa Juliusza Słowackiego. Akcję zorganizowano na Skwerze Absolwenta przy ZSP nr 1 w Jarocinie. Tego jak dyrektor oraz władze powiatu interpretują romantyczne dzieło – będące lekturą szkolną – przesłuchiwało się kilkudziesięciu uczniów. Za organizację wydarzenia odpowiedzialne były Hanna Moskal i Marta Kantorska, bibliotekarki.

W Kamienicy Kultury i w Bibliotece Głównej zaś odbyły się „Malinowe podchody”. Były one doskonałą okazją do przypomnienia sobie lektury i sprawdzenia się w czytaniu ze zrozumieniem. Każdy uczestnik zabawy otrzymywał quest-zagadkownik i spacerował po śladach zostawionych przez bohaterów tragedii. Na finale jego wędrówki czekały maliny oraz wróżka Goplana.

Narodowe Czytanie to polska akcja społeczna propagująca znajomość literatury narodowej, w której obszerne fragmenty dzieł odczytywane są publicznie, również w środkach masowego przekazu; zapoczątkowana w 2012. Już wiadomo, że za rok cała Polska będzie czytała „Moralność Pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej.

(N.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz