Zamknij

Nowi wykonawcy w line-upie Jarocin Festiwal 2023. To znani artyści

12:14, 19.01.2023 N.P Aktualizacja: 11:11, 20.01.2023
Skomentuj foto.: materiały prasowe Jarocin Festiwal 2023 foto.: materiały prasowe Jarocin Festiwal 2023

Festiwalowy sezon zbliża się wielkimi krokami. Kolejne ogłoszenia artystów, którzy zagrają na boiskach przy ul. Maratońskiej rozgrzewają serca publiczności. Impreza co roku ściągająca tysiące fanów i fanek polskiego rocka, alternatywy i punk rocka odbędzie się w dniach 13–16 lipca. Bilety są dostępne w sprzedaży na https://jarocinfestiwal.pl/.

 

Nadchodząca edycja festiwalu to tradycyjnie trzy dni wypełnione najlepszą polską muzyką gitarową i wydarzeniami specjalnymi. W line-upie obejmującym dwie sceny pojawi się ponad 30 artystów i artystek, w tym zespoły świętujące jubileusze. Renata Przemyk, Nosowska, Closterkeller, Proletaryat, The Bullseyes, WaluśKraksaKryzys i Anieli to pierwsi ogłoszeni artyści i artystki festiwalu. Przyszła pora na kolejną odsłonę. 

Festiwal w Jarocinie gromadzi na swoich scenach wiele rockandrollowych legend. Jedną z nich jest bez wątpienia grupa T.Love. Zespół obchodzi 40-lecie debiutu na jarocińskim festiwalu i 30-lecie wydania ikonicznego albumu „King”. W kwietniu 2022 roku na rynku pojawił się także długo oczekiwany i doskonale przyjęty najnowszy krążek formacji zatytułowany „Hau! Hau!”, nagrany w historycznym składzie: Muniek Staszczyk, Janek Benedek, Jacek Perkowski, Paweł Nazimek i Sidney Polak.

– T.Love debiutował w Jarocinie równo 40 lat temu i dlatego właśnie tam będziemy obchodzić swój jubileusz na koncercie specjalnym. Zapraszam wszystkich już dziś – mówi lider T.Love, Muniek Staszczyk.

Na boiskach przy ul. Maratońskiej 40-lecie pracy artystycznej będzie świętować grupa Moskwa. Zespół utworzony w 1983 roku przez wokalistę i gitarzystę Pawła Gumolę to legenda polskiej sceny punkrockowej. Grupa zadebiutowała z sukcesem na festiwalu w Jarocinie w 1984 roku, po czym muzycy wystąpili w kilku filmach dokumentalnych analizujących jarociński fenomen.

Dla publiczności festiwalu zagra też wykonująca szeroko pojętą muzykę rockową grupa Luxtorpeda. Zespół powstał w 2010 roku z inicjatywy gitarzysty i wokalisty Roberta Friedricha, znanego z zespołów Acid Drinkers czy Arka Noego. Debiutancki album formacji zatytułowany „Luxtorpeda” ukazał się w maju 2011 roku. W 2021 roku z okazji 10-lecia zespół nagrał covery własnych utworów na płytę „Elektroluxtorpeda”.

Agnieszka Chylińska przez lata przyzwyczajała słuchaczy i widzów do wielu zmian na swojej artystycznej drodze, a natchnieniem do tworzenia były słowa „Nigdy taka sama”. Tym razem artystka postanowiła połączyć siłę swojego nietuzinkowego, rockowego głosu z pięknym rockowo-bluesowym brzmieniem.

- Jest to dla mnie powrót do starego dobrego grania żywej muzyki - mówi o swoim najnowszym albumie „Never Ending Sorry”.

Jesienna trasa promująca nową płytę została w całości wyprzedana.

Fisz Emade Tworzywo to jeden z najważniejszych zespołów na polskim rynku fonograficznym. Od 2001 roku wydał 10 płyt utrzymanych w stylistyce okołohiphopowej. Do dzisiaj bracia Waglewscy stale eksperymentują i zaskakują fanów.

W Jarocinie zagra też wokalistka, autorka tekstów, instrumentalistka i producentka z Krakowa, czyli Wrona. Jako nastolatka zdobywała doświadczenie sceniczne, grając na perkusji w punkowym girlsbandzie Brain’s All Gone. Solowy projekt Wrony to eksperymentalna, elektroniczna muzyka pełna młodzieńczej energii. W 2021 roku ukazał się jej debiutancki album „Sen o smaku lukrecji”.

W Jarocinie zagra też BAiKA. Grupa powstała w 2015 roku z inicjatywy Piotra Banacha, producenta, gitarzysty i założyciela takich zespołów jak Hey czy Indios Bravos. W lutym 2018 roku duet zaprezentował swój debiutancki studyjny album „Byty zależne”. Nowy album duetu – „Zdecydowana mniejszość” – ukaże się wiosną 2023 roku.

Happy Pills grają od 1993 roku. W latach 90. należeli do pionierów gitarowego alternatywnego grania w Polsce. Od 2021 roku z zespołem śpiewa artysta folkowy Peter J. Birch. Nowa płyta ukaże się w 2023 roku.

Zespół 1125 powołano do życia 25 lat temu. Początkowo tworzył w nurcie punk rock, stopniowo wzmacniając swoje granie i przekaz. Dwa najbardziej sztandarowe albumy grupy zarejestrowane w szwedzkim studiu Soundlab to „Płonie mi serce” i „Nieugięci”.

[FOTORELACJA]990[/FOTORELACJA]

Organizatorem festiwalu jest poznańska agencja koncertowa Good Taste Production. Współorganizatorem wydarzenia jest Muzeum Regionalne w Jarocinie, a mecenasem Gmina Jarocin. Partnerzy festiwalu to: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin oraz Spichlerz Polskiego Rocka.

Więcej informacji na https://jarocinfestiwal.pl/ oraz w mediach społecznościowych:

FB: https://www.facebook.com/JarocinFestiwalOfficial

IG: https://www.instagram.com/jarocinfestiwalofficial/

 

Ceny biletów i karnetów:

II pula:

Karnet trzydniowy: 239 zł

Bilet na pole namiotowe: 99 zł

Bilety w tej cenie dostępne będą do 31 maja (godz. 11.59) lub do wyczerpania puli biletów.

III pula:

Karnet trzydniowy: 269 zł

Bilet na pole namiotowe: 119 zł

Bilety dostępne będą od 31 maja roku (godz. 12.00) do wyczerpania puli biletów.

Cena wstępu na pole namiotowe dla jednej osoby wynosi: 99 zł (II pula), 119 zł (III pula). Wysokość ceny pola namiotowego zależy od obowiązującej puli biletów festiwalowych. Bilety są dostępne na www.jarocinfestiwal.pl.

Dzieci do szóstego roku życia uczestniczą w wydarzeniu bezpłatnie. Wiek powinien zostać potwierdzony dokumentem tożsamości dziecka przy wejściu na teren imprezy.

Regulamin imprezy dostępny na: https://jarocinfestiwal.pl/

(N.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%