Od kilku dni przy ul. Poznańskiego powstaje mural. Będzie on upamiętniał wydarzenia z przełomu 1918-1919 roku. Prace wykonuje trójka młodych artystów. Wśród nich jest jarociniak – Jędrzej Borkieiwicz. Towarzyszą mu Julita Antonowicz i Julia Ciesielczyk.
Mural ma być swoistym memoriałem przypominającym, jak ważną rolę w odzyskaniu niepodległości odegrał Jarocin. Zobaczymy na nim portrety jarociniaków zasłużonych w powstaniu – Zbigniewa Ostroróg-Gorzeńskiego oraz Bronisława Edmunda Kirchnera. Nie zabraknie też powstańczej flagi oraz wersów Roty, historycznej fotografii żołnierzy i zdjęcia budynków jarocińskich koszar, będących jednym z pierwszych przejętych przez powstańców strategicznych punktów w mieście.
[FOTORELACJA]859[/FOTORELACJA]
W pełnej okazałości mural będziemy mogli podziwiać jeszcze w tym miesiącu. Wykonują go:
Julita Antonowicz urodzona w 1998 w Białymstoku. W latach 2011-2017 uczęszczała do Zespołu Szkół Plastycznych w Gdyni Orłowie. Naukę ukończyła broniąc dyplomu oraz uzyskując tytuł: „Plastyk ze specjalizacją Snycerz”. Po szkole średniej rozpoczęła studia jednolite magisterskie na Uniwersytecie im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu na kierunku rzeźba, które ukończyła w 2022. Jej twórczość rzeźbiarska inspirowana jest formami organicznymi oraz szeroko rozumianym textil arcie. Obecnie, pracuje na Uniwersytecie im. Magdaleny Abakanowicz prowadząc Warsztat technologiczny Technik Tkackich.
Jędrzej Borkiewicz urodzony w 1997 roku w Jarocinie artysta wizualny malarz, VJ, muralista. W 2022 ukończył studia magisterskie na kierunku malarstwo na Wydziale Malarstwa i Rysunku na Uniwersytecie Artystycznym im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu, asystent w V Pracowni Rzeźby i Działań Przestrzennych – Obiekt Tkacki. W malarstwie poszukuje nowych wartości bazując na swoim szerokim doświadczeniu w multimediach, streetarcie i graffiti. Jego artystyczny debiut miał miejsce na wystawie w Zbrojowni Sztuki w Gdańsku, później wystawiał się m.in. w Galleri NORD w Tromsø w Norwegii, w Starej Rzeźni w Poznaniu w ramach Poznań Art Week. Oprócz tego był uczestnikiem wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych w Poznaniu. Zaangażowany w scenę multimediów w Polsce, brał udział m.in w „Mickiewicz Cyfrowy" - mappingowej interpretacji ballad i romansów, tworzył scenografie i spektakle teatralne w oparciu o multimedia.
Julia Ciesielczyk urodzona w 1998 roku w Hiszpanii. Ukończyła międzynarodową szkołę średnią w Austrii. Obecnie studentka ostatniego roku studiów magisterskich na Wydziale Malarstwa i Rysunku na Uniwersytecie Artystycznym im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu. Studiowała przez jeden semestr w Hiszpanii, na Universitat Politécnica de Valencia. Zajmuje się malowaniem murali na całym obszarze Polski oraz malarstwem olejnym, sztalugowym, jej zainteresowania to sztuka dawna oraz abstrakcja organiczna.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz