W Tarcach odbył się Ogólnopolski Hubertus – święto organizowane wspólnie przez myśliwych, leśników i rolników dla miłośników natury. Organizatorzy zaplanowali szereg atrakcji, a wśród nich m.in. gotowanie gulaszu myśliwskiego w wielkim kotle, pokaz polskich psów myśliwskich, jarmark produktów regionalnych i rękodzieła oraz koncerty. Wydarzeniu patronował burmistrz Jarocina.
„Rolnik, leśnik i myśliwy – łączy nas natura” to tegoroczne hasło Ogólnopolskiego Hubertusa. Uroczystości rozpoczęła polowa msza św. O jej muzyczną oprawę zadbał Reprezentacyjny Zespół Muzyki Myśliwskiej PZŁ Mieczysława Leśniczaka. Oficjalny ceremoniał zwieńczył przemarsz orszaku sztandarowego pod pomnik hr. Zbigniewa Ostroróg-Gorzeńskiego, gdzie delegacje złożyły kwiaty i oddały hołd bohaterowi Powstania Wielkopolskiego.
Obok gospodarza – Adama Pawlickiego, burmistrza Jarocina, wśród gości nie zabrakło przedstawicieli władz państwowych i parlamentarzystów. Obecny był m.in. Edward Siarka, wiceminister środowiska, pełnomocnik ds. myślistwa i łowiectwa. Przybyli też: Andżelika Możdżanowska, posłanka do parlamentu, Dariusz Olszewski, poseł na Sejm RP oraz Michał Zieliński, wojewoda wielkopolski.
Wydarzenie obfitowało w liczne atrakcje. Od szlachetnej sztuki wabienia jeleni poczynając, poprzez towarzyskie zawody jeździeckie w skokach przez przeszkody, po prezentację polskich psów myśliwskich i pokaz lotu sokoła. Można też było spróbować wyrobów myśliwskich i gulaszu z wielkiego kotła. Wzrok przykuwały stoiska jarmarku produktów regionalnych i rękodzieła. Chętni mogli podziwiać okolicę z wysokości helikoptera i balonu. Była też hubertowska loteria fantowa, animacje dla dzieci i wiele innych atrakcji. Czas umilały liczne koncerty. Gwiazdą wieczoru była Agnes Violin - Diamentowe Skrzypce.
Lokalizacja Ogólnopolskiego Hubertusa na terenie parkowo-pałacowym w Tarcach nie była przypadkowa. To właśnie tutaj, ponad 100 lat temu, biło serce Powstania Wielkopolskiego, któremu przewodniczył właściciel posiadłości – mjr Zbigniew hr Ostroróg-Gorzeński. Hrabia był także zagorzałym myśliwym i organizatorem jednych z największych polowań przed I wojną światową w Wielkim Księstwie Poznańskim. Pasję do polowań odziedziczył po swoim ojcu Stanisławie, budowniczym neorenesansowego pałacu w Tarcach.
Organizatorami wydarzenia byli: Polski Związek Łowiecki, Lasy Państwowe oraz Krajowa Rada Izb Rolniczych, a jednym z partnerów Gmina Jarocin.
0 0
Wielkie brawa dla organizatorów ! Duży szacunek dla obecnych właścicieli Pałacu w Tarcach.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ejarocin.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas lub użyj przycisku Zgłoś komentarz