Zamknij

Muzyczne otwarcie nowego jarocińskiego amfiteatru. Znamy najlepszy młody zespół (DUŻO ZDJĘĆ + WIDEO)

12.42, 16.07.2021 N.P
Skomentuj foto.: Michał Skrzypczak
REKLAMA

Za nami muzyczne otwarcie nowego amfiteatru w Jarocinie. Podczas popołudnia i wieczoru wypełnionego rockowym brzmieniem poznaliśmy laureatów Jarocińskich Rytmów Młodych. Przypomnieliśmy sobie też utwory, które, po tym jak zostały wykonane w Jarocinie, stały się hitami lat 80.

 

Jako pierwsi w nowym jarocińskim amfiteatrze wystąpili finaliści Jarocińskich Rytmów Młodych 2021. Byli to: Heima, Ikarus Feel, Pink Roses, The Poks i Trangresja.

Gdy młode pokolenie muzyków czekało na zakończenie obrad jury i ogłoszenie wyników konkursu, na scenie swoje hity przypominał zespół Acapulco – laureat Festiwalu Muzyki Rockowej Jarocin 1986. Od znalezienia się go w tzw. „Złotej Dziesiątce” laureatów Jarocina mija właśnie 35 lat.

Po koncercie Acapulco poznaliśmy zwycięzcę Jarocińskich Rytmów Młodych

Został nim lubelski zespół Ikarus Feel. Za jego sprawą scenę jarocińskiego amfiteatru opanowały rock, alternatywa oraz indie. Do zespołu trafiła nagroda główna w wysokości 10 tys. zł, której fundatorem jest Gmina Jarocin. Zespół zagra też w sobotę na scenie Jarocin Festiwal przy ul. Maratońskiej.

Nagroda specjalna w wysokości 5 tys. zł, ufundowana przez Zakład Gospodarki Odpadami Sp. z o.o. w Jarocinie, trafiła do śląsko-dąbrowskiego zespołu Transgresja. Grupa wciągnęła jarocińską publiczność w świat energetyzującego, psychodelicznego rocka. Stylizacja sceniczna i cała oprawa wizualna na długo zapadną w pamięć uczestnikom wydarzenia w jarocińskim amfiteatrze.

Najciekawszym gitarzystą przeglądu został Mateusz Kołodziejczyk z zespołu Transgresja. Nagrodą była gitara Viking Gold Top ufundowana przez Firmę Hagstrom i Music Mayer.

Dodatkowa nagroda burmistrza Jarocina przyznana została zespołowi The Poks. Jest nią możliwość nagrania singla.

Na finał zaplanowano koncert specjalny – „Tribute to the Jarocin `80s”. To przygotowany przez Dariusza „Maleo” Malejonka specjalny koncert na otwarcie nowego amfiteatru w Jarocinie. Artysta zaprosił do współpracy topowych polskich muzyków rockowych: Roberta Cichego, Jacka Szafrańca, Tomasza „Tomackiego” Mackiewicza i Kacpra Popka. W jarocinskim amfiteatrze ponownie zabrzmiały jedne z najbardziej znanych utworów polskiego rocka lat 80., których legenda narodziła się w Jarocinie. Obok „Maleo” gwiazdami koncertu byli wyjątkowi wokaliści, których muzyczne drogi wiodły również przez Jarocin. Pojawili się m.in. John Porter, Renata Przemyk, Tomasz Budzyński, Ania Rusowicz czy Skubas.

Fotorelację z muzycznego otwarcia amfiteatru znajdziecie w galerii pod artykułem. 

(N.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%