Trasa 12. rajdu zabytkowych aut przebiegała z Pleszewa, przez Jarocin, do Dobrzycy. W tym roku, z okazji 50. rocznicy Wielkopolskich Rytmów Młodych, w Jarocinie próba dla rajdowych załóg dotyczyła zdolności „muzycznych” uczestników.
Plac Targowiska Miejskiego w Jarocinie zapełnił się zabytkowymi autami. Można było podziwiać piękne Mustangi czy Mercedesy. Nie zabrakło samochodów polskiej produkcji. Były Fiaty 125p i 126p, Żuki, Polonezy, a także Nysa. Coś dla siebie znaleźli również miłośnicy motocykli. Najstarszym autem rajdu był Maybach Benz z 1886 roku. To protoplasta motoryzacji – pierwszy pojazd z silnikiem spalinowym na świecie. Jego konstrukcja powstała na bazie bryczki. Auto rozwija prędkość do 20 km/h.
W tym roku, z okazji 50. rocznicy legendarnego przeglądu muzycznego, kierowcy zabytkowych pojazdów rywalizowali w takt Wielkopolskich Rytmów Młodych. W Jarocinie próba dla rajdowych załóg polegała na sprawdzeniu zdolności „muzycznych” uczestników. Zaplanowano także wizytę w Spichlerzu Polskiego Rocka. Prezentacja samochodów cieszyła się sporym zainteresowaniem jarociniaków. Tym bardziej, że pogoda dopisała. W jej trakcie zbierano pieniądze na leczenie trzyletniego Olka zmagającego się z neuroblastomą IV stopnia.
Finał 12. Pleszewsko-Jarocińsko-Dobrzyckiego Rajdu Pojazdów Zabytkowych pn. „Śladami Rezydencji Ziemiańskich – w rytmie Wielkopolskich Rytmów Młodych”, odbył się na terenie Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy. Tam nastąpiło ogłoszenie wyników i rozdanie nagród. Odbył się także koncert zespołu Sul-Jazzband. Organizatorami imprezy byli: Automobilklub Ostrowski, gmina Pleszew, gmina Jarocin, gmina Dobrzyca oraz Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ejarocin.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz