Zamknij

RockRun Jarocin 2020. Biegacze na start!

21:06, 19.03.2020 | N.P
REKLAMA
Skomentuj

RockRun Jarocin 2020 odbędzie się 13 września. Tego dnia szósty już raz miłośnicy biegania spotkają się i będą rywalizowali w naszym mieście. Znów zmierzą się na dystansach 10 km i 21 km. Zapisy rozpoczną się w piątek, o północy.

 

RockRun Jarocin 2020 wystartuje o 12:30 ze Stadionu Miejskiego. Jego uczestnicy pobiegną w prawo ul. Św. Ducha. Tym razem nie wbiegną na rynek.

- Trasa ulegnie małej zmianie ze względu na rewitalizację centrum miasta. Na skrzyżowaniu ulic Św. Ducha i Wojska Polskiego biegacze skręcą w lewo. Pobiegną do skrzyżowania ulic Wojska Polskiego i Wodnej. Tam nawrócą i skierują się z powrotem w stronę Stadionu Miejskiego – zapowiada Robert Cieślak.

Dalej trasy pobiegną już tradycyjnie. Na wysokości szkoły w Wilkowyi uczestnicy biegu na 10 km zawrócą i powrócą do Jarocina. Półmaratończycy pobiegną dalej. Aż do Łuszczanowa. Tam zawrócą na ul. Stawnej i także powrócą na Stadion Miejski, gdzie zakończą swoje zmagania.

Zapisy na RockRun Jarocin 2020 rozpoczną się w najbliższy piątek, 20 marca, o północy. Zapisywać się będzie można tutaj. Organizatorzy przygotowali ofertę specjalną dla 100 osób, które jako pierwsze zapiszą się na imprezę.  Pakiet startowy z koszulką będzie kosztował 55 zł. Bez koszulki – 40 zł. Na koszulkach i medalach (odznaczenie dostanie każdy kto ukończy swój bieg) w tym roku znajdzie się znak „rock on!”.

– Zdaję sobie sprawę, że może on budzić kontrowersje. Wybierając wieloznaczny gest na motyw przewodni imprezy biegowej żadna z osób podejmujących tę decyzje nie miała nic złego na myśli. To pokazanie dobrej zabawy – mówi Robert Cieślak.

Organizatorzy RockRun Jarocin 2020 zamierzają też uhonorować 50-lecie Jarocińskich Rytmów Młodych. W jaki sposób? Szczegóły zostaną podane w późniejszym terminie.

Oprócz klasyfikacji generalnej uczestników RockRun Jarocin 2020 na obu dystansach prowadzone będą też rankingi w ramach kategorii. Ich wyznacznikami, jak w latach ubiegłych, staną się granice wiekowe: 18, 30, 40, 50, 60 i – po raz pierwszy w historii imprezy – ponad 60 lat. W trakcie największej imprezy biegowej w powiecie jarocińskim nie zabraknie atrakcji dla dzieci. Już dziś wiadomo, że zostanie zorganizowany dla nich osobny bieg. Uczestnicy RockRun Jarocin 2020 mogą zaś liczyć na tradycyjne Pasta Party w sobotni wieczór. W dzień sportowych zmagań o rozgrzewkę zadbają członkowie stowarzyszenia Biegacze Jarocin. Harcerze z hufca ZHP i członkowie OSP będą pilnowali porządku i bezpieczeństwa w trakcie rywalizacji.

(N.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© ejarocin.pl | Prawa zastrzeżone