Zamknij

RockRun Jarocin 2020. Biegacze na start!

21:06, 19.03.2020 | N.P
Skomentuj
REKLAMA

RockRun Jarocin 2020 odbędzie się 13 września. Tego dnia szósty już raz miłośnicy biegania spotkają się i będą rywalizowali w naszym mieście. Znów zmierzą się na dystansach 10 km i 21 km. Zapisy rozpoczną się w piątek, o północy.

 

RockRun Jarocin 2020 wystartuje o 12:30 ze Stadionu Miejskiego. Jego uczestnicy pobiegną w prawo ul. Św. Ducha. Tym razem nie wbiegną na rynek.

- Trasa ulegnie małej zmianie ze względu na rewitalizację centrum miasta. Na skrzyżowaniu ulic Św. Ducha i Wojska Polskiego biegacze skręcą w lewo. Pobiegną do skrzyżowania ulic Wojska Polskiego i Wodnej. Tam nawrócą i skierują się z powrotem w stronę Stadionu Miejskiego – zapowiada Robert Cieślak.

Dalej trasy pobiegną już tradycyjnie. Na wysokości szkoły w Wilkowyi uczestnicy biegu na 10 km zawrócą i powrócą do Jarocina. Półmaratończycy pobiegną dalej. Aż do Łuszczanowa. Tam zawrócą na ul. Stawnej i także powrócą na Stadion Miejski, gdzie zakończą swoje zmagania.

Zapisy na RockRun Jarocin 2020 rozpoczną się w najbliższy piątek, 20 marca, o północy. Zapisywać się będzie można tutaj. Organizatorzy przygotowali ofertę specjalną dla 100 osób, które jako pierwsze zapiszą się na imprezę.  Pakiet startowy z koszulką będzie kosztował 55 zł. Bez koszulki – 40 zł. Na koszulkach i medalach (odznaczenie dostanie każdy kto ukończy swój bieg) w tym roku znajdzie się znak „rock on!”.

– Zdaję sobie sprawę, że może on budzić kontrowersje. Wybierając wieloznaczny gest na motyw przewodni imprezy biegowej żadna z osób podejmujących tę decyzje nie miała nic złego na myśli. To pokazanie dobrej zabawy – mówi Robert Cieślak.

Organizatorzy RockRun Jarocin 2020 zamierzają też uhonorować 50-lecie Jarocińskich Rytmów Młodych. W jaki sposób? Szczegóły zostaną podane w późniejszym terminie.

Oprócz klasyfikacji generalnej uczestników RockRun Jarocin 2020 na obu dystansach prowadzone będą też rankingi w ramach kategorii. Ich wyznacznikami, jak w latach ubiegłych, staną się granice wiekowe: 18, 30, 40, 50, 60 i – po raz pierwszy w historii imprezy – ponad 60 lat. W trakcie największej imprezy biegowej w powiecie jarocińskim nie zabraknie atrakcji dla dzieci. Już dziś wiadomo, że zostanie zorganizowany dla nich osobny bieg. Uczestnicy RockRun Jarocin 2020 mogą zaś liczyć na tradycyjne Pasta Party w sobotni wieczór. W dzień sportowych zmagań o rozgrzewkę zadbają członkowie stowarzyszenia Biegacze Jarocin. Harcerze z hufca ZHP i członkowie OSP będą pilnowali porządku i bezpieczeństwa w trakcie rywalizacji.

(N.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz