Zamknij

Puchar Polski. Jarota zakończyła zmagania w pierwszej rundzie (WIDEO)

12:33, 03.03.2020 N.P Aktualizacja: 13:02, 03.03.2020
Skomentuj foto.: JKS Jarota Jarocin foto.: JKS Jarota Jarocin

Piłkarze Jaroty Jarocin przegrali w swoim pierwszym spotkaniu o stawkę w rundzie wiosennej. Podopieczni Piotra Garbarka ulegli Centrze Ostrów Wielkopolski. Tym samym pożegnali się z wojewódzkim Pucharem Polski.

Mecz na boisku przy ul. Maratońskiej w Jarocinie lepiej rozpoczęli zawodnicy z Ostrowa Wielkopolskiego. W 4. minucie gola zdobył Miłosz Nowicki, który, jak się okazało później, przed oddaniem strzału był na spalonej pozycji. Po straconej bramce zespół JKS-u ruszył do odrabiania strat. Jarociniacy przejęli inicjatywę, kontrolowali grę i wyprowadzali coraz to groźniejsze akcje. Najlepsze sytuacje mieli Krzysztof Bartoszak, Mateusz Dunaj oraz Damian Pawlak. Rywale w 39. minucie zadali drugi cios. Tym razem skutecznością w polu karnym błysnął Patryk Michalski pokonując głową Marcina Antczaka. Jarota przed zmianą stron zdołała strzelić bramkę kontaktową. Jej autorem był Krzysztof Bartoszak.

Pierwszy kwadrans drugiej połowy meczu nadal należał do Centry Ostrów Wlkp. Na listę strzelców dwukrotnie wpisał się Szymon Strączkowski. Tym samym przyjezdni mogli spokojnie patrzeć na kolejne pół godziny gry. W tym czasie podopieczni trenera Piotra Garbarka pokazali charakter. Efektem tego były trafienia Sebastiana Golaka i Krzysztofa Bartoszaka. Zwłaszcza strzał z dystansu napastnika JKS Jarota Jarocin mógł budzić uznanie. W samej końcówce starcia stroną dominująca byli gracze z Jarocina. Mimo tego nie potrafili po raz czwarty skierować piłki do siatki. Najbliżej upragnionego celu byli Miłosz Kowalski i Krzysztof Bartoszak, którzy stanęli oko w oko z bramkarzem gości. W ostatniej akcji z rzutu wolnego strzelał jeszcze Damian Pawlak, ale ponownie na wysokości zadania stanął Hubert Bartczak.

Zobaczcie wideo z pucharowego spotkania.

[WIDEO]148[/WIDEO]

Tym samym – wraz z ostatnim gwizdkiem sędziego – jarociński JKS zakończył zmagania w Pucharze Polski na szczeblu wojewódzkim. Pożegnał się z tymi rozgrywkami w pierwszej rundzie.

– Popełniliśmy o cztery błędy za dużo. Mamy sporo zastrzeżeń co do naszej gry w obronie. Spodziewaliśmy się trudnego spotkania. Warto podkreślić, że był to pierwszy mecz na boisku naturalnym. Mieliśmy więcej sytuacji niż rywale, ale nie potrafiliśmy ich wykorzystać. Przegraliśmy, ale Puchar Polski był tylko dodatkiem. Teraz skupiamy się na lidze – mówi Paweł Janas, drugi trener JKS Jarota Jarocin.

Runda wiosenna w trzeciej lidze grupy drugiej dla podopiecznych trenera Piotra Garbarka rozpocznie się 7 marca. O 15:00 zmierzą się u siebie z Kotwicą Kołobrzeg.

Jarota Jarocin – Centra Ostrów Wlkp. 3:4 (1:2): 0:1 – Miłosz Nowicki (4’); 0:2 – Patryk Michalski (39’); 1:2 – Krzysztof Bartoszak (44’); 1:3 – Szymon Strączkowski (51’); 1:4 – Szymon Strączkowski (59’); 2:4 – Sebastian Golak (61’); 3:4 – Krzysztof Bartoszak (77’)

Jarota Jarocin: Marcin Antczak – Sebastian Golak, Jędrzej Ludwiczak (65’ – Szymon Gałczyński), Dawid Idzikowski, Piotr Skokowski – Marcin Maćkowiak, Szymon Piekarski, Dawid Krzyżaniak (55’ – Michał Niedźwiedzki), Mateusz Dunaj (78′ – Miłosz Kowalski), Damian Pawlak – Krzysztof Bartoszak.