Zamknij

Systemy bukmacherskie: jak to działa?

art. sponsorowany + 10:56, 22.05.2023 Aktualizacja: 10:56, 22.05.2023

Wiele osób przy obstawianiu zakładów wzajemnych kieruje się tzw. nosem. Nie zmienia to jednak faktu, że w wielu wypadkach kluczem do skutecznej są gry są tzw. systemy bukmacherskie, które nie tylko minimalizują ryzyko przegranej, ale również zwiększają szanse na częste wygrane. Jak one działają?

Nie ulega wątpliwości, że zdecydowana większość miłośników zakładów wzajemnych podchodzi do typowania bez większego planu i działa na wyczucie. Niestety w dłuższej perspektywie okazać się to może zgubne nie tylko dla Waszego samopoczucia, ale przede wszystkim Waszych portfeli. Co zatem robić, aby zapobiec takiej sytuacji, nie rezygnując przy tym z regularnego obstawiania? Tutaj z pomocą przychodzą systemy bukmacherskie. Co powinniście o nich wiedzieć, jak one działają oraz które z nich cieszą się największą popularnością wśród graczy? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć poniżej.

Na czym polegają systemy bukmacherskie?

Jak powszechnie wiadomo, systemy bukmacherskie są swego rodzaju planem gospodarowania dostępnymi środkami, ale również sposobem typowania wydarzeń sportowych. Ich zadaniem jest nic innego jak nauczenie graczy chłodnej kalkulacji i oceny ryzyka wygranej, a tym bardziej przegranej. Co istotne, opracowane zostały one nie przez przypadkowe osoby, ale przez matematyków. Nic więc dziwnego, że w swojej grze wykorzystuje je praktycznie każdy zawodowy typer.

Polegają one zatem na niczym innym jak na takim podejściu do typowania, aby okazało się one jak najbardziej opłacalne, a tym samym, aby obstawianie przynosiło więcej zysków niż strat. Innymi słowy – stanowią swego rodzaju zbiór zasad, którymi powinien kierować się każdy gracz, któremu zależy na tzw. ograniu buka.

Najczęściej stosowane przez graczy systemy do obstawiania

Systemami, które są zdecydowane najczęściej wykorzystywane przez typerów, są te najprostsze. Tym samym wśród nich znaleźć musiał się system płaskiej stawki. Polega on po prostu na tym, aby ustalić stawkę na dany czas (np. na tydzień lub miesiąc) i podzielić ją na równe części. Przyjęte jest dokonywanie podziału na co najmniej 50 porcji. Oznacza to, że podstawowa kwota każdego kuponu stanowi 2% całości. Następnie wystarczy już tylko skupić się na wyborze odpowiednich dyscyplin sportowych i po prostu rozpocząć grę. Jak łatwo się domyślić, system ten pozwala na długie, a tym samym bezpieczne typowanie. Jest on również idealnym wyznacznikiem, który pozwoli Wam odpowiedzieć na kluczowe pytanie – czy nadajecie się do betowania i czy jesteście odpowiednim materiałem na skutecznego typera?

System stawkowania procentowego

Wśród graczy bukmacherskich i to zarówno tych początkujących jak i zaawansowanych sporym zainteresowaniem cieszy się również system stawkowania procentowego. W nim kluczową rolę odgrywa posiadany kapitał, bowiem to właśnie od niego zależą stawki kolejnych kuponów. W skrócie polega on na zwiększaniu lub zmniejszaniu stawek kolejnych puszczonych zakładów o pewien procent (zaczynamy od 2% i staramy się zostać na poziomie 1% - 3%). W rzeczywistości wygląda to tak, że przypadku trafionego zakładu kolejne 2% liczymy z początkowej sumy powiększonej o ewentualny zysk. Z kolei w przypadku błędnego typowania i spalonego kuponu, kolejna stawka liczona jest jako 2% z aktualnie posiadanego portfela.

Ten system także pozwala na długą grę – ta kończy się w momencie, gdy wkład własny spadnie do zera.

System stawkowania modulowanego

Na koniec warto wspomnieć także o systemie stawkowania modulowanego, po który bardzo często sięgają gracze profesjonalni. Wynika to z faktu, że pozwala on osiągać zyski, jedynie w przypadku wysokiej skuteczności. W nim wszystko zaczyna się od ustalenia całkowitej kwoty, która przeznaczona będzie na grę w danym czasie. Następnie należy podzielić ją na kilkadziesiąt części (każda porcja to jeden zakład). Dalej każda taka część znów dzielona jest na dziesięć równych jednostek, które finalnie przeznaczany na kupon – w zależności od kursu wydarzenia na kupon stawiamy od 1 do 10 jednostek.

Oczywiście wyżej wymienione systemy stanowią jedynie niewielki wycinek ich całości. Nie zmienia to jednak tego, że stanowią one jedynie pomoc w typowaniu zakładów wzajemnych i nie są tym samym jedynym czynnikiem decydującym o końcowym sukcesie. Równie ważnymi elementami jest także umiejętność podejmowania racjonalnych decyzji oraz żelazna dyscyplina.

(art. sponsorowany)
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
0%