Zamknij

JKS Jarota Jarocin. Kolejne zwycięstwo w okresie przygotowawczym (WIDEO)

13:38, 20.01.2020 N.P Aktualizacja: 18:41, 23.01.2020
Skomentuj foto.: JKS Jarota Jarocin foto.: JKS Jarota Jarocin

W drugim tegorocznym meczu sparingowym przed własną publicznością zespół JKS Jarota Jarocin pokonał Polonię Środa Wielkopolska. Na listę strzelców wpisał się Mateusz Dunaj. Mamy pomeczowy komentarz trenera Piotra Garbarka i wideo z najlepszymi akcjami sobotniego spotkania.

Podopieczni Piotra Garbarka dobrze rozpoczęli starcie z dziewiątą ekipą trzecioligowych rozgrywek. Częściej byli przy piłce i oddali kilka groźnych strzałów. Bliski szczęścia był zawodnik testowany i Mateusz Dunaj, ale w obu sytuacjach na wysokości zadania stanął bramkarz ze Środy Wielkopolskiej. Jarociniacy dopięli swego w 35. minucie. Piłkę z prawej strony boiska zgrał Szymon Gałczyński, a na piątym metrze do futbolówki dopadł Mateusz Dunaj. Wychowanek JKS-u technicznym uderzeniem zapewnił swojej drużynie prowadzenie, które utrzymało się do końca pierwszej połowy.

Po zmianie stron jako pierwsi ciekawą akcję przeprowadzili gospodarze. Ostatecznie mocny strzał Szymona Piekarskiego zza pola karnego obronił bramkarz rywali. W drugiej części spotkania więcej do powiedzenia mieli gracze prowadzeni przez Krzysztofa Kapuścińskiego, ale doskonale między słupkami radził sobie Sebastian Kmiecik. Wynik meczu już się nie zmienił, mimo że JKS zrobił wiele w tym kierunku. Najlepsze okazję mieli Patryk Kieliba i, grający od pierwszej minuty, Szymon Piekarski.

– Graliśmy tak, jak nam na to pozwolił przeciwnik. Byliśmy lepszą drużyną, co nie zmienia faktu, że Polonia rotowała składem i był to ich pierwszy mecz sparingowy. Nasze treningi nie są jeszcze typowo piłkarskie czy taktyczne. Skupiamy się na sile i wytrzymałości, ale mimo wszystko staramy się pracować z piłkami, aby nasza gra była płynna oraz dokładniejsza. Dziś było to widać na boisku. Mam nadzieję, że z tygodnia na tydzień będzie widoczna poprawa w naszej grze. U nas też pojawiły się błędy. Chodzi głównie o poruszanie się po murawie. Nad tym głównie będziemy skupiać się podczas tegorocznych zimowych przygotowań. W rundzie jesiennej straciliśmy kilka goli po złym ustawieniu się po stracie piłki. Musimy to wyeliminować, żebyśmy byli optymalnie przygotowani na drugą część sezonu – mówił Piotr Garbarek, trener JKS Jarota Jarocin, po ostatnim gwizdku.

Zobaczcie wideo z pojedynku JKS Jaroty Jarocin i Polonii Środa Wlkp.

Dla jarocińskiego zespołu była to druga wygrana w zimowym okresie przygotowawczym. W pierwszym ograł LKS Gołuchów 2:0. Teraz piłkarzy prowadzonych przez Piotra Garbarka czeka pojedynek z kolejnym trzecioligowcem – Sokołem Kleczew. Zaplanowano go na sobotę, 25 stycznia. Spotkanie na obiektach przy ul. Sportowej rozpocznie się o 11:30.

Jarota Jarocin – Polonia Środa Wlkp. 1:0 (1:0)

1:0 – Mateusz Dunaj (35′)

Jarota Jarocin: Zawodnik Testowany – Szymon Komendziński, Dawid Idzikowski, Igor Skowron, Alan Janowski – Zawodnik Testowany, Szymon Piekarski, Mateusz Dunaj, Szymon Gałczyński, Zawodnik Testowany – Zawodnik Testowany.

Na zmianę wchodzili: Sebastian Kmiecik, Jędrzej Ludwiczak, Patryk Kieliba, Piotr Skokowski, Marcin Maćkowiak, Dawid Krzyżaniak, Piotr Stachowiak, Kacper Szymankiewicz.