Zamknij

Niepokonana tylko drużyna komendanta głównego

16:44, 18.08.2021 | N.P
Skomentuj foto.: Komenda Powiatowa Policji w Jarocinie
REKLAMA

Reprezentacja Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie znalazła się na podium XXIII Międzynarodowego Turnieju Piłki Nożnej International Police Association. Drużyna, w skład której, obok mundurowych z KPP w Jarocinie, weszli policjanci KWP w Poznaniu, KPP w Śremie oraz AŚ w Poznaniu, uległa tylko Reprezentacji KGP i zajęła drugie miejsce w turnieju.

 

W XXIII Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej IPA – Poznań 2021 udział wzięło 16 drużyn. W tym z: Polski Rumunii i Portugalii. Mecze rozgrywano systemem, w którym jeden mecz trwał 18 minut. W pierwszej fazie Turnieju drużyna z Jarocina nie dała żadnych szans rywalom i wygrała wszystkie trzy pojedynki nie tracąc żadnej bramki. Do drugiej fazy turnieju jarocińscy policjanci awansowali z pierwszego miejsca w tabeli. Trafili na znacznie trudniejszych przeciwników.

- W pierwszym meczu tej grupy nasi zawodnicy spotkali się z reprezentacją Komendanta Głównego Policji – faworytem turnieju. Po bardzo zaciętym meczu jarociniacy przegrali minimalnie 1:0. Mundurowi z Jarocina zdołali się jednak podnieść po porażce i pozostałe dwa mecze w grupie pewnie wygrali. Tym samym do półfinału awansowali z drugiego miejsca – mówi st. asp. Agnieszka Zaworska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie.

W półfinale jarocińskiej drużynie przyszło zmierzyć się z wojskowymi. Po bardzo wyrównanym meczu, gdzie żadna ze stron nie miała zdecydowanej przewagi, drużyna NSZZP Jarocin pokonała Reprezentację 2 Skrzydła Lotnictwa Taktycznego w Poznaniu 2:0.

- W finale nasi reprezentanci ponownie spotkali się z drużyną Komendanta Głównego Policji. Mecz toczył się w szybkim tempie. Po upływie 10 minut rywale objęli prowadzenie. Pomimo iż reprezentujący nas zespół zdołał doprowadzić do wyrównania, mecz ostatecznie zakończył się zwycięstwem reprezentacji KGP 3:1 – dodaje st. asp. Agnieszka Zaworska.

Drużyna zwycięzców podczas turnieju straciła tylko jednego gola. Doszło do tego dopiero w finałowym starciu z drużyną jarocińskich mundurowych. Strzelcem tej historycznej bramki był st. asp. Paweł Kaczmarek z Zespołu Dzielnicowych w Kotlinie.

Upominki dla biorących udział w XXIII Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej IPA – Poznań 2021 przygotował Powiat Jarociński. Imprezę finansowo wsparł Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów Województwa Wielkopolskiego.

 

NSZZP KPP Jarocin - IPA Poznań: 1:0

NSZZP KPP Jarocin - AŚ Poznań: 2:0

NSZZP KPP Jarocin - PJ Porto: 4:0

NSZZP KPP Jarocin - Reprezentacja KGP: 0:1

NSZZP KPP Jarocin - KMP Poznań: 2:0

NSZZP KPP Jarocin - Służba Kontrwywiadu Wojskowego: 2:0

(N.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%