Zamknij

JKS Jarota Jarocin rozpoczęła sezon 2019/2020. Od przegranej

09:34, 04.08.2019 N.P
Skomentuj foto.: jarota.com foto.: jarota.com

W pierwszym meczu ligowym w nowym sezonie JKS Jarota Jarocin przegrała na wyjeździe z Kotwicą Kołobrzeg 2:4. Decydująca okazała się pierwsza połowa.

Początek sobotniego starcia nie ułożył się po myśli piłkarzy JKS-u. Gospodarze pierwszego gola zdobyli już w 3. minucie. Po kontrowersyjnej decyzji sędziego. Jarociniacy przez kilka minut usilnie protestowali. Wiele wskazywało na to, że piłka po strzale Marcina Trojanowskiego nie przekroczyła linii bramkowej. Arbiter zadecydował inaczej. Zawodnicy Jaroty musieli odrabiać straty. Chwilę później bliski szczęścia był Mikołaj Łopatka, ale piłka po jego uderzeniu nieznacznie minęła słupek. Kotwica odpowiedziała błyskawicznie. Kapitalnym strzałem w okienko popisał się znów Marcin Trojanowski. W 20. minucie na tablicy wyników było już 3:0. Tym razem na listę strzelców wpisał się Michał Marczak. Zespół z Jarocina pokazał charakter. Dośrodkowanie z rzutu rożnego na gola zamienił Szymon Gałczyński. Głową pokonał bramkarza z Kołobrzegu. Przed przerwą jeszcze raz piłka znalazła się w siatce. Autorem trafienia był ponownie Michał Marczak. Kibice zgromadzeni na trybunach w Kołobrzegu obejrzeli w pierwszej połowie aż pięć bramek.

Po zmianie stron szybko do głosu doszli podopieczni trenera Piotra Garbarka. Kilkanaście sekund po wznowieniu gry w sytuacji sam na sam znalazł się Miłosz Kowalski. Ostatecznie wychowanek Jaroty minimalnie spudłował. W 57. minucie strzał z 30 m oddał Mateusz Dunaj. Futbolówka kompletnie zaskoczyła golkipera gospodarzy. Od tego momentu spotkanie w Kołobrzegu się wyrównało. Więcej bramek już nie padło. Mimo niezłych okazji z obu stron. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 4:2 dla Kotwicy.

Jarota Jarocin: Sebastian Kmiecik – Szymon Komendziński, Jędrzej Ludwiczak, Igor Skowron, Piotr Skokowski – Dawid Idzikowski, Szymon Piekarski (65’-  Adam Męcfel) – Mateusz Dunaj (90’ – Oskar Machowski), Szymon Gałczyński, Miłosz Kowalski (71’ – Beniamin Wrembel) – Mikołaj Łopatka (79’ – Dawid Krzyżaniak)