Zamknij

Tak tworzy się historia. Piłkarze Jaroty Jarocin rozgromili zawodników Górnika Konin (WIDEO)

17:08, 01.11.2020 N.P Aktualizacja: 14:56, 02.11.2020
Skomentuj foto.: JKS Jarota Jarocin foto.: JKS Jarota Jarocin

Zawodnicy JKS Jarota Jarocin od pierwszej sekundy meczu z Górnikiem Konin byli faworytami tego spotkania. Chociaż zapewne nikt nie spodziewał się, że podopieczni Piotra Garbarka aż tak zmiotą swoich rywali. Mimo tego, że to oni grali przed własną publicznością, bramkarz Górnika piłkę z siatki musiał wyciągać aż dziewięciokrotnie.

Jarociniacy nie tylko szybko wyszli na prowadzenie za sprawą Michała Niedźwiedzkiego, który w 34. sekundzie pokonał w sytuacji sam na sam bramkarza miejscowych. Także potroili je w krótkim odstępie czasu dzięki świetnej grze w ofensywie. W 15. i 19. minucie skutecznością błysnął Krzysztof Bartoszak wykorzystując świetne podania od Mateusza Dunaja i Michała Niedźwiedzkiego. Chwilę później piłkę do siatki głową skierował sam Mateusz Dunaj, po dośrodkowaniu Marcina Łażewskiego. Obie ekipy także w trzecim kwadransie gry szukały swoich okazji. Między słupkami dobrze spisywał się Sebastian Kmiecik, a strzały Michała Niedźwiedzkiego, Piotra Skokowskiego czy Mateusza Dunaja świetnie obronił bramkarz z Konina. Na przerwę podopieczni trenera Piotra Garbarka zeszli z czterobramkowym prowadzeniem.

Po zmianie stron wydarzyło się coś, czego mało kto się spodziewał. Drużyna z Jarocina strzeliła jeszcze pięć goli. Po raz trzeci w meczu na listę strzelców wpisał się Krzysztof Bartoszak. Tym razem najskuteczniejszy snajper trzecioligowych rozgrywek pewnie wykonał rzut karny, który został podyktowany za faul na Michale Niedźwiedzkim. Nie minęła minuta, a gospodarze, w ten sam sposób, strzelili swoją pierwszą bramkę. Jej autorem był Dawid Przybyszewski. Był to jedyny gol Górnika w tym spotkaniu. Jarota od 67. do 85. minuty urządziła kolejny festiwal strzelecki. W rolach głównych wystąpili: Mateusz Dunaj, Kacper Szymankiewicz oraz Damian Pawlak. Ostatni dwa razy ulokował futbolówkę w bramce i ustalił wynik sobotniego spotkania na 9:1. To najwyższe zwycięstwo JKS-u w historii trzecioligowych rozgrywek

Najlepsze akcje z meczu Górnik Konin vs. JKS Jarota Jarocin zobaczcie na poniższym wideo.