Zamknij

JKS Jarota Jarocin mierzy się z Pogonią II Szczecin. Czy piłkarze Piotra Garbarka będą mieli więcej szczęścia niż w Koszalinie? (WIDEO)

16:19, 21.10.2020 N.P Aktualizacja: 16:29, 21.10.2020
Skomentuj foto.: JKS Jarota Jarocin foto.: JKS Jarota Jarocin

Na Stadionie Miejskim w Jarocinie trwa mecz JKS Jarota Jarocin vs. Pogoń II Szczecin. Czy zakończy się szczęśliwie dla reprezentantów naszego miasta? Albo chociaż lepiej niż poprzednie spotkanie – wyjazdowe, z Bałtykiem Koszalin?

Zgodnie z planem pojedynek JKS Jarota Jarocin vs. Pogoń II Szczecin miał się odbyć w sobotę, 3 października. Z uwagi na wykrycie koronawirusa u piłkarzy ze Szczecina mecz został przełożony na środek tygodnia. Z uwagi na ostatnie decyzje rządu na trybunach nie ma kibiców. Mogą śledzić transmisję na klubowym profilu na Facebooku i poniżej.

Na moment wracamy jeszcze do ostatniego pojedynku Jaroty. W mecz w Koszalinie lepiej weszli podopieczni trenera Piotra Garbarka. Dwa groźne strzały w pierwszym kwadransie gry oddał Krzysztof Bartoszak. Na wysokości zadania stanął bramkarz miejscowych. Szczególnie dużo pracy miał przy drugim uderzeniu napastnika JKS-u. Wtedy zmuszony był sparować piłkę na rzut rożny. Pierwszą groźną akcję gospodarze przeprowadzili w 23. minucie. Udaną interwencją popisał się Sebastian Kmiecik, który wygrał pojedynek sam na sam z Marcelem Pietrykowskim. Jedyną bramkę zobaczyliśmy na pięć minut przed zejściem do szatni obu ekip. Na mocny strzał z okolicy 16. m zdecydował się Bartłomiej Putno. Na tablicy wyników było 1:0 dla Bałtyku Koszalin.

Stracona bramka przed zmianą stron nie załamała piłkarzy JKS-u. Jarociniacy dążyli do wyrównania, ale ich grze brakowało wykończenia. Na samym początku drugiej połowy wydawało się, że w jednej z akcji faulowany w polu karnym był Sebastian Golak. Ostatecznie sędzia z Mosiny uznała inaczej. Jarota cały czas nacierała. Miała sporą ilość stałych fragmentów gry, ale nie przełożyło się to na korzystny rezultat. Szczególnie aktywny był Krzysztof Bartoszak. Dobrą zmianę dali też rezerwowi – Marcin Łażewski i Marin Konopka. Piłka za nic nie chciała wpaść do siatki, a trzy punkty trafiły na konto Bałtyku Koszalin.

Bałtyk Koszalin – Jarota Jarocin 1:0 (1:0)

1:0 – Bartłomiej Putno (40’)

Jarota Jarocin: Sebastian Kmiecik – Szymon Komendziński, Sebastian Golak, Dawid Idzikowski, Piotr Skokowski – Marcin Maćkowiak (87′ – Jędrzej Ludwiczak), Patryk Rzepka (64′ – Marcin Łażewski), Kacper Szymankiewicz, Szymon Piekarski (73′ – Michał Niedźwiedzki), Mateusz Dunaj (80′ – Marcin Konopka) – Krzysztof Bartoszak.