Zamknij

Podwójny złoty medalista Mistrzostw Polski

13:19, 29.09.2020 | N.P
Skomentuj foto.: MKL Jarocin
REKLAMA

Igor Bogaczyński z Raszew – zawodnik MKL Jarocin – został podwójnym złotym medalistą Mistrzostw Polski U18 w lekkiej atletyce. Na zawodach w Radomiu najszybciej pokonał dystanse 100 m i 200 m.

 

Igor Bogaczyński nie pozostawił wątpliwości. Nie dość, że w Mistrzostwach Polski U18 w Radomiu w biegu na 100 i 200 m pokonał po 23 rywali to jeszcze zrobił to w doskonałym stylu. Na obydwu dystansach ustanowił swoje nowe rekordy życiowe. 100 m pokonał w czasie 10.85, natomiast 200 m – 21.61.

- Jeden i drugi czas syn poprawił biegając pod silny wiatr. Trener miał nosa i trafili bardzo dobrze z formą – mówi Grzegorz Bogaczyński, tata Igora.

Dwa złote medale były ukoronowaniem doskonałego sezonu lekkoatletycznego w wykonaniu młodego biegacza. Jechał on do Radomia jako faworyt biegu na 200 m. Na 100 m znajdował się w gronie najlepszych. Nie zawiódł na obydwu dystansach.

- Dosyć dużym osiągnięciem jest zdobycie tych dwóch złotych medali. 100 m to typowy dystans sprinterski, 200 m to szybkość połączona z wytrzymałością. Kiedy spojrzy się na seniorskie zawody nie często zdarzają się osoby, które potrafią wygrywać zarówno 100 m jak i 200 m – dodaje Grzegorz Bogaczyński.

Wie, co mówi, bo na lekkiej atletyce „trochę” się zna. Nie może być inaczej, kiedy za szwagra się ma Jacka Bociana, lekkoatlecistę i sprintera. Mistrzostwa Polski U18 w Radomiu były ostatnim lekkoatletycznym startem Igora w tym sezonie.

- Pozostaje normalna, solidna praca i przygotowanie do nowego sezonu. Igor w przyszłym roku będzie młodszym rocznikiem U20. Sądzę, że trener potraktuje ten rok jako czas na spokojne kontynuowanie tego, co robili do tej pory, bo to przynosi efekty – mówi Grzegorz Bogaczyński.

Tata podwójnego złotego medalisty chwali także Mateusza Gościniaka, trenera syna z MKL Jarocin. Szczególnie za to, jak prowadzi on Igora do kolejnych zwycięstw.

- To co robi Mateusz bardzo nam się podoba. Nie chodzi nawet o wyniki, ale o to, że Igor jest prowadzony bardzo spokojnie. Nie tak, aby wyniki osiągać już. Celem jest, aby miał je też za dwa, trzy, cztery lata. Jak będzie, dzisiaj trudno powiedzieć. Na razie jest dobrze. Syn ma bardzo mocną psychikę, jest spokojny, nie mówi za dużo o tym, co na zawodach. Poza tym, że poświęca energię i czas na treningi funkcjonuje jak normalny nastolatek – dodaje Grzegorz Bogaczyński.

Sam najchętniej widziałby przyszłość Igora na 400 m, najlepiej w sztafecie. Na dystansie, na którym największe sukcesy odnosił Jacek Bocian. Jak zaznacza – ostateczna decyzja dotycząca sportowej przyszłości Igora będzie należała do niego samego oraz trenera. Igor Bogaczyński nie był jedynym zawodnikiem MKL Jarocin, który z imprezy wrócił z medalem na szyi. Maciej Chmiel zdobył srebrny medal w biegu na 400 m, a Olga Czajka, Marcelina Gościniak, Wiktoria Krawczyki i Daria Pluta brązowy krążek w sztafecie 4x400 m. Klub zajął czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej.  

W galerii pod artykułem znajdziecie zdjęcia Igora Bogaczyńskiego ze startów na Mistrzostwach Polski U18 w lekkiej atletyce w Radomiu. 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz