Zamknij

Wychowanek jarocińskiego klubu najaktywniejszym kolarzem 77. Tour de Pologne

16:10, 11.08.2020 | N.P
Skomentuj
REKLAMA

77. Tour de Pologne przeszło już do historii. Liczyło pięć etapów. Kolarze wyruszyli ze Stadionu Śląskiego w Chorzowie. Meta była na krakowskich Błoniach. Przejechali łącznie ok. 890 km. Jednym z członków reprezentacji Polski był Maciej Paterski, który od 2010 roku startuje jako zawodowy kolarz, a zaczynał w jarocińskim klubie sportowym.

 

W 77. Tour de Pologne Maciej Paterski startował z nr 216. W tym roku zawalczył o koszulkę najaktywniejszego kolarza wyścigu i udało się. Zdobył ją i utrzymał do końca. Jeżeli chodzi o tegoroczną klasyfikację generalną, Maciej Paterski zajął w niej 100. miejsce. Do zwycięzcy stracił 34 minuty i 45 sekund. Jak sam podkreślał w wywiadach, nie skupiał się na tej rywalizacji.

Maciej Paterski jest wychowankiem klubu kolarskiego UKS Trójka Jarocin. Od 2010 startuje jako kolarz zawodowy. Od 2009 roku przez cztery lata ścigał się w World Tourze we włoskiej grupie Liquigas, a przez kolejne cztery lata w polskiej grupie prokontynentalnej CCC Polkowice. Dziesięć razy reprezentował Polskę na mistrzostwach świata. Sześć razy uczestniczył we wszystkich najważniejszych Tourach: trzy razy w Vuelta Espana, dwa razy w Giro D'italia, raz w Tour De France. Wszystkie ukończył. Dwukrotnie zwyciężał w klasyfikacji na Najlepszego Górala wyścigu Tour de Pologne w latach 2014-2015. Siedmiokrotnie wygrywał etapy wyścigów najwyższej kategorii rangi World Tour.

Każdy zawodowy wyścig z udziałem Macieja Paterskiego jest znakomitą promocją Jarocina. O jego związkach z naszym miastem bardzo często wspominają komentatorzy. Maciej Paterski, mimo wielkich sukcesów sportowych, imponuje skromnością, otwartością i uczynnością. Angażuje się w popularyzację sportu, działania charytatywne i aktywizujące mieszkańców naszej gminy. Dla każdego młodego sportowca może być przykładem na to, jak dzięki pracowitości i determinacji można spełniać swoje najskrytsze sportowe marzenia.

(N.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz