Zamknij

JAFO pod nowym szyldem

12:31, 04.08.2021 | N.P
Skomentuj foto.: grupamarat.pl
REKLAMA

Jarocińską Fabryką Obrabiarek S.A. od dawna boryka się z problemami finansowymi. W ostatnim czasie mówiło się nawet o upadłości firmy. Okazuje się, że JAFO nie zniknie z mapy miasta. Zarząd nad przedsiębiorstwem w restrukturyzacji przejęła spółka MARAT.

 

JAFO (Jarocińska Fabryka Obrabiarek), które weszło w skład spółek Grupy MARAT, dostarcza szeroki wachlarz rozwiązań z zakresu produkcji m.in. frezarek CNC, frezarek konwencjonalnych, maszyn specjalnych czy wyposażenia oraz części zamiennych. JAFO to także usługi z zakresu obróbki metali, takie jak: toczenie, wiercenie, frezowanie, szlifowanie, wytaczanie obróbka uzębień, obróbka cieplna, dłutowanie pionowe, przeciąganie pionowe i poziome, struganie oraz inne w zależności od potrzeb klienta. Jarocińska spółka zajmuje się także sprzedażą frezarek łożowych firmy Zayer czy tokarek konwencjonalnych firmy ZMM Sliven, Bulgaria.

- Ta strategiczna inwestycja ma na celu poszerzenie kompetencji MARAT w taki sposób, by zapewnić swoim klientom pełen zakres produktów i usług oraz rozbudować możliwości produkcyjne spółki – o przejęciu JAFO mówi Robert Nowak, prezes MARAT Sp. z o.o.

Jak zapewniają nowi właściciele Jarocińskiej Fabryki Obrabiarek, niezwykle istotny był dla nich także czynnik społeczny. Firma posiada wykwalifikowaną kadrę oraz grupy remontowe, które pozwalają świadczyć usługi na najwyższym poziomie w zakresach: usług serwisowo – remontowych dla zakładów przemysłowych, usług mechanicznych czy też usług projektowych.

- Przejmując zarząd nad spółką JAFO, prócz celów biznesowych przyświecał nam także aspekt typowo ludzki. Zależało nam, aby firma z ponad 100-letnią tradycją przetrwała, ponieważ wraz z nią uratowaliśmy wiele miejsc pracy. Jarocińska Fabryka Obrabiarek to takie przedsiębiorstwo, w którym spotkać można całe pokolenia rodzin. Wierzymy, że przejęcie przez MARAT Sp. z o.o. zarządzania nad JAFO pozwoli nie tylko utrzymać istniejące stanowiska, ale także odbudować firmę do swojej potęgi sprzed lat – mówi Piotr Małecki, prokurent.

Spółka MARAT przejęła JAFO 15 lipca. W związku z połączeniem tych dwóch przedsiębiorstw planowane jest wdrażanie kolejnych usług i ustawiczne poszerzanie oferty. To zaś jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie rynku na partnerów biznesowych dostarczających rozwiązania w sposób kompleksowy.

(N.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%