Zamknij

W grudniu trzy niedziele handlowe. Jutro pierwsza (ANKIETA)

14.30, 05.12.2020 PAP
Skomentuj
REKLAMA

W niedzielę, 6 grudnia br. sklepy będą otwarte. Zapis o incydentalnym przywróceniu handlu w niedzielę, 6 grudnia br. znalazł się w noweli ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, którą w czwartek podpisał prezydent Andrzej Duda. Przed Bożym Narodzeniem będą jeszcze dwie niedziele handlowe: 13 i 20 grudnia. W sklepach obowiązuje ścisły rygor sanitarny i limity osób.

 

Jak podkreślano w uzasadnieniu do zmiany, okres przedświąteczny, zwłaszcza przed Świętami Bożego Narodzenia, jest okresem, w którym liczba klientów dokonujących zakupów jest znaczna.

- Aby rozłożyć ten proces w czasie, a tym samym zmniejszyć liczbę klientów robiących zakupy w tym samym czasie, zasadne jest wprowadzenie dodatkowej niedzieli handlowej w dniu 6 grudnia 2020 r. - wyjaśniono.

Dodano, że z jednej strony umożliwi to zachowanie ograniczeń sanitarnych w związku z trwającą epidemią, a z drugiej będzie miało pozytywny wpływ na przedsiębiorców, przyczyniając się do poprawy ich sytuacji finansowej.

Zgodnie z wytycznymi, w sklepach i galeriach handlowych obowiązuje limit osób - maksymalnie 1 klient na 15 m kw. i nakaz zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej.

Zapraszamy do wzięcia udziału w naszej ankiecie. 

Czy w 2021 roku powinno być więcej niedziel handlowych niż w 2020?

Ankieta zakończona, dziękujemy za oddane głosy. Wyniki głosowania są widoczne poniżej:
Tak 50%
Nie 50%
Nie mam zdania 0%
(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%