Zamknij

Ile waży władza? To wiedzą w ZGO-WCR!

11:49, 13.02.2020 | N.P
REKLAMA
Skomentuj
foto.: Przemysław Maćkowiak

Usprawniająca ruch samochodów druga waga najazdowa – to najnowsza inwestycja w ZGO Sp. z o.o. w Jarocinie – Wielkopolskim Centrum Recyklingu. Wstęgę oddającą ją do użytku przecięli przedstawiciele Porozumienia Międzygminnego. Przy okazji, podczas uroczystości, dowiedzieliśmy się, ile waży władza.

 

W Zakładzie Gospodarki Odpadami – Wielkopolskim Centrum Recyklingu wybudowano wagę samochodową wraz z przedłużeniem obecnego zadaszenia. Przerobiono bramy wjazdowe na teren zakładu, co usprawniło manewrowanie dużymi pojazdami transportowymi. Całej inwestycji towarzyszyła także infrastruktura techniczna, taka jak: monitoring z rozpoznawaniem tablic rejestracyjnych, sygnalizacja świetlna, szlabany oraz domofony.

- Budowa nowej, drugiej wagi najazdowej pozwoli na usprawnienie ruchu samochodów i znacząco skróci kolejkę aut oczekujących na zważenie odpadów. Warto nadmienić, że w 2019 roku w ZGO w Jarocinie - Wielkopolskim Centrum Recyklingu zanotowano około 60 tys. wjazdów na wagę. Dzięki nowej inwestycji ruch ten będzie przebiegał płynniej. Ważną informacją jest także to, że w 2019 roku klienci indywidualni wjechali na PSZOK 14.193 razy – mówi Witosław Gibasiewicz, prezes ZGO-WCR w Jarocinie.

Wstęgę oddającą nową inwestycję do użytku przecięli wójtowie i burmistrzowie gmin zrzeszonych w Porozumieniu Międzygminnym, którego liderem jest Jarocin, oraz prezes ZGO-WCR. Zrobili to stojąc na wadze. Ta była włączona. Wskaźnik, po tym, jak stanęło na niej 17 mężczyzn, pokazał 1.460 kg. Oznacza to, że średnio każdy z nich ważył 85,9 kg.

Wartość inwestycji wyniosła 430.500,00 zł brutto (350.000,00 zł netto). Zakres ważenia to do 60 ton. Zbudowanie drugiej wagi w ZGO uzasadnione jest tym, iż od początku roku  obowiązują nowe przepisy prawa dotyczące Bazy Danych o Odpadach.

(N.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© ejarocin.pl | Prawa zastrzeżone