Zamknij

Jak ma wyglądać rynek? Przyjdź i zdecyduj!

18:10, 28.01.2020 | N.P
REKLAMA
Skomentuj
foto.: Gmina Jarocin

W okolicach pomnika glana, przy ul. Wojska Polskiego w Jarocinie, trwają działania przygotowawcze do rewitalizacji centrum miasta. Nim prace ruszą na dobre władze miasta i przedstawiciele wykonawcy robót chcą się spotkać z mieszkańcami. Zapraszają do dyskusji.

 

To będzie już trzecie spotkanie informacyjne dla mieszkańców w sprawie rewitalizacji centrum Jarocina. Odbędzie się we wtorek, 4 lutego w Kamienicy Kultury. Rozpocznie o 17:00. Tym razem skupi się wokół zagospodarowania płyty rynku i ulic w śródmieściu po zakończeniu przebudowy systemu kanalizacji sanitarnej oraz sieci wodociągowej. Omówione zostaną: organizacja ruchu, bilans miejsc parkingowych przed i po realizacji inwestycji, bilans zieleni, skład gatunkowy nowych nasadzeń, elementy małej architektury, w tym fontanna czy oprawy oświetleniowe, itp.

O czym rozmawiano na pierwszym i drugim spotkaniu w sprawie rewitalizacji Jarocina? Przeczytacie poniżej.  

[ZT]518[/ZT]

W centrum miasta niebawem ruszy realizacja ogromnego przedsięwzięcia pod nazwą: „Przebudowa systemu kanalizacji sanitarnej (rozdział kanalizacji ogólnospławnej na kanalizację sanitarną i kanalizację deszczową) oraz sieci wodociągowej w Centrum Jarocina - etap II”. Swoim zasięgiem obejmie ulice: Rynek, Kościelną, Św. Ducha (od Rynku do rzeki Lipinki), Targową, Łąkową, Wodną (od Śródmiejskiej do rzeki Lipinki), Szpitalną, Śródmiejską, Hallera, Wolności, Barwickiego, Wąską, Małą, Krótką, Paderewskiego (od Wrocławskiej do kościoła Chrystusa Króla), Dąbrowskiego (od Wrocławskiej do wysokości budynku nr 10), Wrocławską (od Rynku do wysokości budynku nr 65). Inwestycja w centrum miasta to część szeroko zakrojonego projektu „Gospodarka wodno-ściekowa w Gminie Jarocin” o wartości 273 mln zł. Jego realizacja jest możliwa dzięki pozyskaniu przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji 136 mln zł unijnej dotacji.

W galerii pod artykułem znajdziecie porównanie tego, jak ulice wokół rynku prezentują się dziś i jak będą wyglądały po rewitalizacji. 

(N.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

jarockjarock

4 1

Moim zdaniem na tych nowych ulicach nie powinniśmy wylewać asfaltu. Kostka brukowa dodaje prestiżu centrum miasta. 21:53, 28.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ZumbaZumba

0 0

Na zdjęciach jest pokazana ul. Moniuszki,a w wykazie remontowanych ulic jej ni ma. To będzie ona robiona czy nie? I jak będzie przebiegał ruch od skrzyżowania z Niepodległości w kierunku Dąbrowskiego? 19:19, 31.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© ejarocin.pl | Prawa zastrzeżone