Zamknij

PWiK przygotowuje zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa

07:21, 17.12.2019 | N.P
REKLAMA
Skomentuj
foto.: Gmina Jarocin

Adam Pawlicki, burmistrz Jarocina, i Remigiusz Nowojewski, prezes Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, wydali oświadczenie. Dotyczy zerwania kontraktu na wykonanie zadania pn. „Modernizacja gospodarki osadowej na oczyszczalni ścieków w Cielczy k/Jarocina” z winy spółki Control Process EPC Environmental Protection 3 Sp. z o.o. oraz o podjęciu kroków prawnych względem głównego wykonawcy robót.

 

Wizja końca brzydkich zapachów w Cielczy oddala się. Powietrze wolne od odoru miała zapewnić modernizacja i rozbudowa, znajdującej się tam, oczyszczalni ścieków. Inwestycja innowacyjna pod względem zastosowanej technologii i warta 115 mln zł. Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji wpisało to zadanie do gigantycznego projektu pn. „Gospodarka wodno-ściekowa w Gminie Jarocin”, na którego realizację pozyskało 128 mln zł. Do niedawna wszystko szło zgodnie z planem. PWiK rozpisał i rozstrzygnął przetarg, podpisał umowę, a prace na oczyszczalni się rozpoczęły. Problemy zaczęły się miesiąc temu. Firma Control Process EPC Environmental Protection 3 Sp. z o.o., która miała zrealizować modernizację gospodarki osadowej na oczyszczalni ścieków w Cielczy, odstąpiła od umowy. Remigiusz Nowojewski, prezes PWiK-u, poinformował o tym w oświadczeniu. Więcej na ten temat pod poniższym linkiem.

[ZT]443[/ZT]

Minął miesiąc. Remigiusz Nowojewski, prezes PWiK, wydał kolejne oświadczenie. Tym razem pod dokumentem podpisał się także Adam Pawlicki, burmistrz Jarocina.

- Informujemy, że z winy Generalnego wykonawcy – spółki Control Process EPC Environmental Protection 3 Sp. z o.o doszło do zerwania kontraktu na wykonanie zadania „Modernizacja gospodarki osadowej na oczyszczalni ścieków w Cielczy k/Jarocina”. Wykonawca zszedł z terenu budowy i nie powrócił na niego pomimo wezwania wystosowanego przez Zarząd spółki Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. w Jarocinie (dalej: „PWIK). W związku z powyższym podjęte zostały kroki prawne, mające na celu wyegzekwowanie roszczeń finansowych przysługujących PWIK względem Generalnego Wykonawcy – czytamy w nim.

Jak dowiadujemy się z pisma, PWiK przygotowuje zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez Control Process EPC Environmental Protection 3 Sp. z o.o.

Z pełną treścią oświadczenia podpisanego przez Adama Pawlickiego, burmistrza Jarocina i Remigiusza Nowojewskiego, prezesa PWiK-u, zapoznacie się poniżej.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© ejarocin.pl | Prawa zastrzeżone