Zamknij
REKLAMA

Otwarcie pierwszej na świecie Alei Światowego Dnia Roweru

15.43, 16.09.2022 N.P
Skomentuj foto.: Gmina Jarocin
REKLAMA

Burmistrz Jarocina, Adam Pawlicki, serdecznie zaprasza wszystkich na otwarcie pierwszej na świecie Alei Światowego Dnia Roweru. Wydarzenie odbędzie się już w najbliższą sobotę, 17 września. Otwarcie przypieczętowane zostanie wspólnie z miłośnikami jazdy na rowerze, którzy wezmą udział w okolicznościowym rajdzie rowerowym. Wśród nich będzie m.in. Maciej Paterski – pochodzący z Jarocina utytułowany kolarz i popularyzator sportów rowerowych.

 

Uczestnicy, którzy wcześniej zgłosili chęć udziału w rajdzie, przejadą około 20 km trasę, wyruszając z parkingu przy Aquaparku o godzinie 13.00. Każdy, kto przejedzie wskazaną trasę, weźmie udział w losowaniu atrakcyjnych nagród, m.in. roweru, hulajnogi i rolek. Zwieńczeniem rajdu będzie piknik i wspólny poczęstunek.

Aleja Światowego Dnia Roweru w Jarocinie wybudowana została w tym roku, jednak już teraz znana jest w wielu miejscach naszego kraju, a nawet globu. To pomysł, który zrodził się na bazie współpracy gminy Jarocin z mieszkającym od lat w USA, a pochodzącym z Jarocina - Leszkiem Sibilskim - inicjatorem uchwalenia przez ONZ Światowego Dnia Roweru.  Nowy szlak rowerowy dołączył do już istniejących i służących  mieszkańcom gminy – 30 kilometrów ścieżek. Aleja Światowego Dnia Roweru zrobiła to we wspaniałym i sprinterskim stylu, od razu zdobywając nagrodę Organizacji Narodów Zjednoczonych, razem z zespołem Coldplay, Gubernatorem japońskiej prefektury Hiroszima i wieloma popularyzatorami roweru, jako środka lokomocji dla wszystkich. 

(N.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%