Zamknij
REKLAMA

Park Radolińskich przygotowywany do lata

12:31, 12.05.2022 | N.P
Skomentuj foto.: Gmina Jarocin
REKLAMA

Na terenie Parku Radolińskich przeprowadzane są opryski środkiem owadobójczym i przędziorkobójczym. Dziś rozpoczęło się olejowanie ławek znajdujących się na terenie zieleńca. Natomiast od najbliższego poniedziałku na polanie przed pałacem rozpoczną się prace mające na celu regenerację trawnika.

 

Środek owadobójczy i przędziorkobójczy Decis, który jest zastosowany, działa powierzchniowo na szkodniki. Zwalcza mszyce, misecznika, przędziorka, które pojawiły się na nowo posadzonych drzewach i krzewach w parku.

- Szkodniki te źle wpływają na rozwój roślin, dlatego konieczne jest przeprowadzenie zabiegu, aby zapobiec ich dalszemu rozwojowi i ekspansji – czytamy w informacji prasowej Gminy Jarocin.

Opryski w Parku Radlińskich potrwają do najbliższej niedzieli.

Dziś rozpoczęło się olejowanie ławek znajdujących się na terenie miejskiego zieleńca. Malowanie ma służyć przedłużeniu trwałości ławek. Prace zaplanowano do końca maja, w zależności od warunków pogodowych. Mieszkańcy proszeni są o zachowanie ostrożności i niekorzystanie z ławek do momentu zdjęcia tabliczek.

Od najbliższego poniedziałku na polanie przed Pałacem Radolińskich rozpoczną się prace mające na celu regenerację trawnika. Referat Zieleni Miejskiej uspokaja mieszkańców i uprzedza, że mimo iż na pierwszy rzut oka można rzec, że trawnik na polanie wygląda dobrze, bezpośrednio po zabiegach wertykulacji i aeracji nie będzie to ładny widok.

- Zabieg ten jest niezbędny, żeby: poprawić warunki glebowe, podnieść elastyczność, zwiększyć odporność na patogeny chorobotwórcze, a także zapewnić intensywne krzewienie się i prawidłowy rozwój traw. Działania te mają na celu zregenerować trawnik. To zabieg, który przede wszystkim polega na usunięciu z powierzchni darni chwastów, mchu oraz filcu. Trawnik, który utworzony jest z zaschniętych ździebeł trawy, stanowi siedlisko grzybów i bakterii chorobotwórczych, które mogą doprowadzić nawet do nieodwracalnego zniszczenia trawnika. Dlatego płytkie, pionowe nacinanie gleby skutkuje rozluźnieniem jej struktury. Podłoże staje się przepuszczalne, a przez to chłonne. Dzięki temu procesy: nawodniania, odżywiania i dotleniania sfery korzeniowej przebiegają bez zakłóceń – czytamy w informacji prasowej Gminy Jarocin.

W związku z prowadzonymi pracami teren polany zostanie wyłączony z użytkowania w okresie od 16 do 23 maja.

(N.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%