Zamknij
REKLAMA

Kręgielnia w Jarocin Sport otwarta (ZDJĘCIA)

12:59, 10.05.2022 | N.P
Skomentuj foto.: Przemysław Maćkowiak
REKLAMA

Green room, sześć torów do gry w kręgle, stoły bilardowe, restauracja, bar, sale konferencyjno-eventowe… Spółka Jarocin Sport poszerza swą ofertę. Obok pierwszego na Ziemi Jarocińskiej krytego lodowiska, finalnym elementem inwestycji jest nowoczesna, sześciotorowa kręgielnia.

 

Centrum Sportowo-Rekreacyjne to największa inwestycja realizowana na obiektach sportowych w gminie Jarocin w ostatnich latach. Ostatnie miesiące realizacji inwestycji poświęcone były przygotowaniu Green Roomu z kręgielnią o światowym standardzie, dysponującą sześcioma torami do gry. Spełnia ona najwyższe standardy, zgodne z wymogami światowej organizacji bowlingowej UBC (Universal Bowling Center) oraz Polskiego Związku Kręglarskiego (PZK). Z nowej atrakcji można korzystać codziennie. Od niedzieli do czwartku od 14:00 do 23:00. W piątki i soboty w kręgle można grać znacznie dłużej, bo do 2:00. Obok kręgielni powstały nowoczesne sale klubowe, w których można miło spędzić czas ze znajomymi.

Zdjęcia z otwarcia kręgielni w centrum sportowo-rekreacyjnym zobaczcie w poniższej fotorelacji.

[FOTORELACJA]789[/FOTORELACJA]

W ramach rozbudowy, w grudniu 2021 roku, uruchomione zostało pierwsze na Ziemi Jarocińskiej kryte lodowisko o powierzchni 1.200 m2. Po sezonie zimowym hala lodowiska służy kolejnej atrakcji – Akademii Driftingu Crazy Carts. W razie potrzeby, hala może być także wykorzystywana do organizowania różnych imprez: koncertów, wystaw czy targów albo jako boisko sportowe.

Z halą lodowiska łączy się nowy budynek spółki Jarocin Sport o powierzchni 5 tys. m2. W rozbudowanym centrum sportowo-rekreacyjnym można skorzystać z dużej sali konferencyjnej, której brakowało w Jarocinie. Sala posiada wiele możliwości wykorzystania, ponieważ przy jej projektowaniu pomyślano o zastosowaniu przesuwnych ścianek, które pozwalają dostosować przestrzeń pod potrzeby organizowanych eventów

Obok znajduje się nowocześnie wyposażona kuchnia. Menu powstawało pod okiem najlepszego kucharza młodego pokolenia, pochodzącego z Jarocina – Jakuba Kasprzaka i, jak zapewniają przedstawiciele spółki Jarocin Sport, zaskoczy ono nawet najbardziej wybredne gusta smakowe.

Lodowisko, kręgielnię, sale sportowo-rekreacyjnie i eventowe oraz niezbędne zaplecze wybudowała Firma Budowlana Marek Antczak z Kalisza. Wyposażeniem i aranżacją wnętrz zajęła się rodzima firma P11 Group.

Realizowana od 2017 roku inwestycja kosztowała ok. 30 mln zł. Gminna spółka Jarocin Sport pozyskała 3-milionowe bezzwrotne dofinansowanie ze środków Funduszu Kultury Fizycznej na budowę lodowiska. Pieniądze pochodziły z Programu Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej – Sportowa Polska 2020.

Zatrudnienie w obiekcie znalazło już blisko 30 osób.

(N.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%