Zamknij
REKLAMA

Odwiedziny pacjentów znów w jarocińskim szpitalu. Pod pewnymi warunkami

16:13, 06.05.2022 | N.P
Skomentuj
REKLAMA

Do Szpitala Powiatowego w Jarocinie wróciły odwiedziny chorych. Zezwolono na nie, ale nadal są ograniczone i odbywają się według ustalonych zasad. Sprawdziliśmy, jakich.

 

Odwiedziny pacjentów hospitalizowanych na oddziałach szpitalnych w Szpitalu Powiatowym w Jarocinie wznowiono wczoraj, 5 maja. Równocześnie w placówce stworzono ich dość rygorystyczny regulamin. Według jego zapisów chorego jednorazowo może odwiedzić jedna osoba. Tylko w szczególnych przypadkach dopuszczane są dwie osoby. Odwiedziny na oddziałach szpitalnych odbywają się codziennie od 14:00 do 16:00 i trwają do 30 min.

- Osoba odwiedzająca wchodząc do szpitala ma obowiązek: stosować maseczkę zasłaniającą  usta i nos przez cały czas przebywania na terenie podmiotu leczniczego; umyć ręce wodą z mydłem lub zastosować dezynfekcję rąk niezwłocznie po wejściu do podmiotu leczniczego; przed wykonaniem jakichkolwiek czynności pielęgnacyjnych przy odwiedzanym pacjencie, uprzednio (bezpośrednio przed kontaktem) dokładnie umyć i zdezynfekować ręce; siadać tylko na krzesłach dostępnych w salach chorych (nie dopuszcza się siadania na łóżku pacjenta) – czytamy w regulaminie.

Ponadto odwiedziny odbywają się wyłącznie w salach chorych. Tam zaś jednocześnie może przebywać tylko jedna osoba odwiedzająca. Niezależnie od ilości pacjentów w sali. W trakcie odwiedzin wszystkie osoby na sali muszą mieć założone maski medyczne. Dotyczy to zarówno odwiedzających jak i pacjentów.

- Personel szpitala ma prawo odmówić wstępu osobom nieprzestrzegającym zasad obowiązujących w szpitalu oraz nakazać opuszczenie terenu szpitala – zastrzega zarząd jarocińskiej lecznicy.

Zarządzenie nie obowiązuje na oddziale położniczo-noworodkowym i na oddziale dziecięcym, gdzie dzieci przebywają z jednym opiekunem. W sytuacjach szczególnych zaś dopuszcza się odwiedziny po uzgodnieniu z Kierownikiem Oddziału lub lekarzem dyżurnym.

(N.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%