Zamknij
REKLAMA

Kręgielnia przy Jarocin Sport od 9 maja. Jeszcze wcześniej – gokarty

15:22, 29.04.2022 | N.P
Skomentuj foto.: Gmina Jarocin
REKLAMA

Spółka Jarocin Sport poszerza swą ofertę. Znajdą się w niej: green room, sześć torów do gry w kręgle, stoły bilardowe, restauracja, bar oraz sale konferencyjno-eventowe. Wszystko dostępne dla mieszkańców i innych klientów od 9 maja. Lodowisko natomiast zastąpią gokarty.

 

W ramach rozbudowy centrum sportowo-rekreacyjnego w grudniu 2021 roku uruchomione zostało pierwsze na Ziemi Jarocińskiej kryte lodowisko. Otwarcie kręgielni finalizuje realizowaną w ostatnich latach rozbudowę obiektów przy ul. Sportowej 6 w Jarocinie. 

Nowoczesna, sześciotorowa kręgielnia z pomieszczeniami klubowymi znajduje się w piwnicy nowego trzykondygnacyjnego budynku. Spełnia ona najwyższe standardy, zgodne z wymogami światowej organizacji bowlingowej UBC (Universal Bowling Center) oraz Polskiego Związku Kręglarskiego (PZK).

Z nowej atrakcji będzie można korzystać codziennie już od 9 maja. Od niedzieli do czwartku w godz. 14:00 – 23:00. W piątki i sobotę w kręgle będzie można pograć znacznie dłużej, bo do 2:00.

Nowy budynek spółki Jarocin Sport to blisko 5 tys. m2 powierzchni. Powstały tam także dwie wielofunkcyjne sale konferencyjno-eventowe z zapleczem gastronomicznym. Sale można podzielić na mniejsze pomieszczenia, w których jednocześnie mogą odbywać się dwie lub trzy imprezy.  Doskonale sprawdzą się także do organizacji jednego dużego wydarzenia.

Przypomnijmy, że w rmach rozbudowy obiektów Jarocin Sport najwcześniej uruchomione zostało kryte lodowisko w hali o powierzchni 1.200 m2. Miłośnicy jazdy na łyżwach mogli z tej atrakcji korzystać już od grudnia. Po sezonie zimowym obiekt będzie służył innym działaniom.

1 maja płytę po lodowisku opanują gokarty. Ruszy tam Crazy Carts – Akademia Driftingu.

W razie potrzeby, hala może być także wykorzystywana do organizowania różnych imprez: koncertów, wystaw czy targów, albo jako boisko sportowe.

Lodowisko, kręgielnię, sale sportowo-rekreacyjnie i eventowe oraz niezbędne zaplecze wybudowała Firma Budowlana „Marek Antczak” z Kalisza. Wyposażeniem i aranżacją wnętrz zajęła się rodzima firma P11.

Realizowana od 2017 roku inwestycja kosztowała około 30 mln zł. Gminna spółka Jarocin Sport pozyskała 3 mln zł bezzwrotnego dofinasowania ze środków Funduszu Kultury Fizycznej na budowę lodowiska. Pieniądze pochodziły z Programu Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej – Sportowa Polska 2020.

Do tej chwili zatrudnienie w obiekcie znalazło blisko 30 osób.

(N.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%