Zamknij
REKLAMA

Pierwsza wizytówka rewitalizacji (ZDJĘCIA)

13:12, 20.08.2021 | N.P
Skomentuj foto.: Gmina Jarocin
REKLAMA

Zakończyła się przebudowa ul. Kościelnej w Jarocinie. Klimatyczna i otoczona zielenią ulica stała się wizytówką rewitalizacji, która prowadzona jest w Śródmieściu Jarocina.

 

Ul. Kościelna została zrewitalizowana jako pierwsza spośród ulic przebudowywanych w ramach zmian w centrum Jarocina. Zwieńczeniem całości są schody ze zjazdem, który łączy ul. Kościelną z ul. Wojska Polskiego. To rozwiązanie przybliżyło jarociński rynek do Parku Radolińskich.

- Ulica Kościelna stała się przyjazna dla ruchu pieszych i rowerzystów. W ten sposób przywróciliśmy naturalną funkcję tej ulicy, która kiedyś łączyła rynek i starówkę z parkiem. Myślę, że będzie to doskonałe miejsce spotkań mieszkańców - będzie tu można usiąść na ławce, odpocząć i porozmawiać – mówi Adam Pawlicki, burmistrz Jarocina.

Jezdnia i chodniki wykonane zostały z kamiennych, granitowych płyt. Powstały też zjazdy z bruku klinkierowego i parking. W ramach inwestycji przebudowane zostały schody do kościoła pw. św. Marcina. Ul. Kościelna wzbogaciła się też o 19 nowych, dużych drzew: klonów polnych i ambrowców balsamicznych. Posadzono tam blisko 700 krzewów, m. in.: hortensje i róże oraz ponad 4.000 bylin, a wśród nich np.: szałwie i liliowce. W ramach inwestycji zamontowane zostały ławki, stojaki rowerowe, kosze na śmieci. Realizacja inwestycji kosztowała 2,2 mln zł. W najbliższych tygodniach Zakład Usług Komunalnych z Jarocina przy ulicy wykona energooszczędne oświetlenie.

W podobnym stylu, jak ul. Kościelna, przebudowane zostaną pozostałe uliczki w centrum Jarocina. Jeszcze w tym roku prace zakończą się na ulicach: Krótkiej, Św. Ducha (od Rynku do skrzyżowania z ul. Wojska Polskiego), Wrocławskiej (od Rynku do kościoła św. Jerzego) oraz Śródmiejskiej (od Rynku do ul. Wodnej).

Zdjęcia odnowionej ul. Kościelnej w Jarocinie znajdziecie w galerii pod artykułem. 

(N.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%