Zamknij
REKLAMA

Kolejna umowa podpisana przez ZGO Sp. z o.o. w Jarocinie - Wielkopolskie Centrum Recyklingu. Na co tym razem? (ZDJĘCIA)

16.19, 20.07.2021 N.P
Skomentuj foto.: Zakład Gospodarki Odpadami Sp. z o.o. w Jarocinie
REKLAMA

100 mln zł na dalszą rozbudowę zakładu przeznaczy ZGO Sp. z o.o. w Jarocinie – Wielkopolskie Centrum Recyklingu. Realizację kolejnego, ogromnego projektu spółki rozpoczęło podpisanie umowy na pożyczkę udzieloną z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

 

Zakład Zagospodarowania Odpadów w Jarocinie będzie jeszcze nowocześniejszy. Spółka ZGO – Wielkopolskie Centrum Recyklingu zainwestuje w jego rozbudowę kolejne środki.  Blisko 40 mln zł stanowić będą środki własne spółki. Na ok. 60 mln zł opiewa dotacja oraz pożyczka pozyskana z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.  Witosław Gibasiewicz, prezes zarządu ZGO-WCR w Jarocinie, w obecności Adama Pawlickiego, burmistrza Jarocina i wiceprezesów spółki, podpisał umowę pożyczki z NFOŚiGW.

Dzięki wsparciu i środkom własnym, zakład wzbogaci się o drugi fermenter do przetwarzania odpadów biodegradowalnych. W ZZO powstanie też nowy agregat kogeneracyjny. Modernizacji i rozbudowie poddana zostanie również stacja transformatorowa. Inwestycja obejmie także budowę placu do przerobu odpadów budowlanych, wydzielenie boksów magazynowych i zakup sprzętu mobilnego. W ramach inwestycji rozbudowana zostanie instalacja do kompostownia bioodpadów stanowiących odpady komunalne oraz innych odpadów ulegających biodegradacji. Powiększona zostanie także kompostownia odpadów oraz place kompostowe.

Zdjęcia z podpisania umowy znajdziecie w galerii pod artykułem. 

(N.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

jarockjarock

0 0

Zawsze kibicuję przedsiębiorcom ale tu mam wątpliwości. 22:50, 20.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%