Zamknij

Miliony z urzędu marszałkowskiego na nowe oddziały szpitalne

17:38, 11.02.2021 | N.P
Skomentuj foto.: Szpital Powiatowy w Jarocinie
REKLAMA

8,09 mln zł z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego otrzymał Szpital Powiatowy w Jarocinie. Pieniądze zostaną przeznaczone na modernizację „starego” budynku lecznicy.

 

Inwestycja ma pochłonąć około 11 mln zł. 8,09 mln zł na realizację tego zadania Szpital Powiatowy w Jarocinie otrzymał z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Pozostała kwota ma popłynąć z budżetu Powiatu Jarocińskiego. Przebudowa i rozbudowa budynku głównego Szpitala Powiatowego w Jarocinie swoim zasięgiem obejmie dwa oddziały szpitalne – wewnętrzny oraz dziecięcy. Dzięki modernizacji oddział wewnętrzy w końcu znajdzie się na jednym piętrze budynku lecznicy, a nie jak to ma miejsce aktualnie – na dwóch.

Dzięki tej zmianie koszty eksploatacyjne tego oddziału będą znacznie mniejsze – mówi Henryk Szymczak, dyrektor Szpitala Powiatowego w Jarocinie.

Nowy oddział wewnętrzny znajdzie się tam, gdzie do niedawna mieściła się ginekologia oraz położnictwo. Oddział dziecięcy zajmie pomieszczenia zwolnione po oddziale wewnętrznym oraz dawnej izby przyjęć. Modernizacja ma nie zakłócić pracy tych oddziałów.

W projekcie umieściliśmy też gabinet lekarza Podstawowej Opieki Zdrowotnej, punkt konsultacyjny psychologiczno-pedagogiczny i elementy rekreacji związane z rehabilitacją. Zostanie też dobudowana powierzchnia o wielkości 500 m2. Dzięki temu na drugim piętrze powstanie miejsce na zorganizowanie Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego – dodaje prezes szpitala.

ZOL projektowany jest na 35 łóżek, ale jego wyposażenie i uruchomienie znajduje się już poza projektem modernizacji „starej” części szpitala. Ta ma się zakończyć w czerwcu 2023 roku. Oferty w przetargu na przebudowę i rozbudowę budynku głównego Szpitala Powiatowego w Jarocinie nadal można składać. Ostateczny termin upływa 16 lutego.

(N.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%