Zamknij

Pogorzelcy z Łuszczanowa bezpieczni (WIDEO)

16:18, 10.02.2021 | N.P
Skomentuj foto.: OSP Łuszczanów
REKLAMA

Mieszkańcy Łuszczanowa, którzy w pożarze stracili cały swój dobytek ma dach nad głową, jedzenie i wszelkie przedmioty niezbędne do życia. W zapewnieniu bezpieczeństwa rodzinie nieocenione okazały się sąsiedzka pomoc oraz wsparcie mieszkańców Łuszczanowa, a także współpraca gminnych służb i straży pożarnej. A na tym nie koniec.

 

W miniony piątek, w jednym z budynków z lokalami socjalnymi w Łuszczanowie spłonęło mieszkanie. Mieszkało tam pięć osób – dwoje rodziców z trójką dzieci. Rodzina straciła cały dobytek. Z natychmiastową pomocą ruszyli pracownicy firmy sąsiadującej z budynkami socjalnymi oraz strażacy. O akcji gaśniczej pisaliśmy w poniższym artykule.

[ZT]1847[/ZT]

Na miejscu pożaru natychmiast pojawili się także pracownicy Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jarocinie. Nieocenioną pomoc zaoferowali sąsiedzi i mieszkańcy gminy. Zorganizowano zbiórkę odzieży, żywności i potrzebnych sprzętów, które spłonęły w pożarze.

- Jeszcze w piątek rodzina otrzymała drugie mieszkanie, w tym samym budynku. Wprowadziła się do niego w niedzielę. Po wysprzątaniu lokalu i zorganizowaniu potrzebnych mebli. Dzięki wspólnym wysiłkom udało się zebrać zapasy żywności, a kolejne firmy i osoby prywatne deklarują pomoc – mówi Adam Pawlicki, burmistrz Jarocina.

Włodarz dziękuje wszystkim, którzy pomagali i pomagają rodzinie z Łuszczanowa w tej trudnej sytuacji. Całą wypowiedź Adama Pawlickiego znajdziecie na poniższym wideo.

[WIDEO]205[/WIDEO]

[ALERT]1612970540679[/ALERT]

(N.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%