Zamknij

Nowe przedszkole w Witaszycach (WIDEO + ZDJĘCIA)

17:34, 09.02.2021 | N.P
Skomentuj foto.: Gmina Jarocin
REKLAMA

Przy Zespole Szkół w Witaszycach powstanie nowoczesny, parterowy i przyjazny dzieciom budynek. Znajdzie się w nim przedszkole. Inwestycja zostanie zrealizowana dzięki wsparciu z budżetu państwa.

 

Przedszkole w Witaszycach od wielu lat boryka się z problemami lokalowymi. Obiekt, w którym obecnie mieści się placówka, oddalony jest od miejscowej szkoły. Zbyt mały i niefunkcjonalny. Powstanie nowy.

Będzie to budynek jednokondygnacyjny z podjazdem dla osób niepełnosprawnych. W nowym przedszkolu znajdą się cztery oddziały. Każdy z własnym węzłem sanitarnym i magazynem. W obiekcie ulokowane zostaną również pomieszczenia dla personelu i intendenta, toaleta dla pracowników oraz korytarz. Z trzech sal będzie bezpośrednie wyjście na plac zabaw.

Koszt budowy nowego przedszkola w Witaszycach szacowany jest na blisko 2 mln zł. Środki finansowe na realizację inwestycji Gmina Jarocin pozyskała z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 dla jednostek samorządu terytorialnego. Pieniądze pochodzą z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

[ZT]1263[/ZT]

Jeszcze w tym miesiącu podpisana zostanie umowa na realizację zadania. Inwestycja ma być gotowa w grudniu tego roku.

Co o nowym przedszkolu w Witaszycach mówią władze gminy Jarocin oraz tamtejszego zespołu szkół? Zobaczcie poniższe wideo.

[WIDEO]204[/WIDEO]

Wizualizację budynku nowego przedszkola w Witaszycach zobaczcie w galerii pod artykułem. 

(N.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%