Zamknij

Co dzieje się na jarocińskim rynku i przyległych do niego ulicach? (WIDEO + DUŻO ZDJĘĆ)

13:37, 18.11.2020 | N.P
Skomentuj foto.: Gmina Jarocin
REKLAMA

Realizacja największej w historii Jarocina przebudowy śródmieścia pociąga za sobą reorganizację ruchu w mieście. Nieuniknione rozkopy powodują zamknięcie części ulic, po których dziś trudno się poruszać. Wkrótce to się zmieni. Rewitalizacja sprawi, że centrum miasta będzie nie do poznania. Warto więc uzbroić się w cierpliwość. Co aktualnie dzieje się na rynku oraz ulicach do niego przyległych?

 

Na rynku realizowane są zadania związane z budową zbiornika retencyjnego. Ruszyły prace przygotowawcze, takie jak rozbiórka nawierzchni placu rynku. W najbliższym czasie na teren budowy zostanie dostarczony pierwszy element prefabrykowany zbiornika. Przypomnijmy, że zbiornik retencyjny zbudowany zostanie z 26 rur o łącznej długości 78 m. Przyjechały one do Jarocina aż z Turcji. W zbiorniku gromadzić się będą wody opadowe oraz roztopowe, które będą odpływały do Lipinki.

- Powstanie nowych elementów infrastruktury skutecznie odbierającej wody opadowe pozwoli na jej retencjonowanie i kontrolowane odprowadzenie do środowiska naturalnego. Skutkiem takich działań będzie hydrauliczne odciążenie istniejącego systemu kanalizacyjnego oraz oczyszczalni ścieków. Ujęcie wód opadowych w szczelne systemy kanalizacyjne poprzez zastosowanie rozwiązań technicznych, polegających na podczyszczaniu wód opadowych, zapobiegnie zanieczyszczeniu środowiska naturalnego – czytamy w informacji prasowej Gminy Jarocin.

Co dzieje się na ulicach w śródmieściu?

Ul. Wolności – realizowane są tam prace związane z budową kanalizacji deszczowej. Planowany termin zakończenia robót przewiduje się na marzec/kwiecień 2021 roku. W następnej kolejności realizowana będzie budowa sieci ciepłociągu.

Ul. Targowa – zakończono budowę kanalizacji sanitarnej.

Ul. Mała – trwają prace instalacyjne kanalizacji sanitarnej i deszczowej.

Ul. Śródmiejska – trwają prace instalacyjne sieci kanalizacji sanitarnej (na odcinku od ul. Wolności do ul. Hallera). Wykonywane są przyłącza kanalizacji sanitarnej.

Ul. Barwickiego – zakończono budowę sieci wodociągowej i przyłączy wodociągowych.

Ul. Kościelna – została wykonana podbudowa drogi.

Ul. Wodna – wykonywana jest nawierzchnia chodnikowa z płyt granitowych.

Ul. Szpitalna – wykonywane są nawierzchnie parkingów.

Na wideo zobaczcie, jak postępują prace prowadzone na ul. Śródmiejskiej:

[WIDEO]189[/WIDEO]

Prace, które trwają w śródmieściu, związane są z realizacją projektu pn. „Przebudowa systemu kanalizacji sanitarnej oraz sieci wodociągowej w centrum Jarocina”. Realizuje go Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. w Jarocinie. Na wykonanie całego projektu, o łącznej wartości ponad 278 mln zł, spółka pozyskała jedną z największych w historii miasta dotacji z Unii Europejskiej. Ponad 136 mln zł. Zakończenie prac związanych z rewitalizacją śródmieścia przewidziane jest w 2022 roku.

Zdjęcia rozkopanego rynku oraz przyległych do niego ulic zobaczcie w galerii pod artykułem. 

(N.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz