Zamknij

"Charytatywne serce" przy placówkach oświatowych (ZDJĘCIA)

16:33, 15.11.2020 | N.P
Skomentuj foto.: Powiat Jarociński
REKLAMA

Przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Jarocinie oraz Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie stanął pojemnik na plastikowe nakrętki. Zakup został sfinansowany ze środków Starostwa Powiatowego w Jarocinie.

 

Pierwsze nakrętki do „charytatywnego serca” wrzucili: Lidia Czechak starosta powiatu jarocińskiego, Katarzyna Szymkowiak, wicestarosta, Mariusz Stolecki, członek zarządu powiatu oraz Marek Sobczak, dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie i Witold Bierła, dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie. Towarzyszyli im uczniowie obydwu placówek edukacyjnych.

- Plastikowe nakrętki skupowane są przez firmy, które poddają je recyklingowi, a następnie wpłacają pieniądze na cel charytatywny. Postanowiliśmy, że każdorazowo pieniądze z zebranych nakrętek trafią na leczenie dziecka z terenu naszego powiatu. Teraz pomagamy Antoninie Forszpaniak, ośmiolatce, która choruje między innymi na mózgowe porażenie dziecięce. Zachęcam mieszkańców do przyłączenia się do akcji. Razem możemy pomagać – mówi Lidia Czechak, starosta powiatu jarocińskiego.

Koła wolontariatu z ZSP nr 1 w Jarocinie oraz ZSP nr 2 w Jarocinie zobowiązały się do nadzorowania akcji.

(N.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz