Zamknij

Pierwszy prezes ZGO z własną tablicą i ulicą (WIDEO + FOTO)

13:37, 13.11.2020 | N.P
Skomentuj foto.: Gmina Jarocin
REKLAMA

W Zakładzie Gospodarki Odpadami Wielkopolskim Centrum Recyklingu w Jarocinie odsłonięta została tablica upamiętniająca Mariusza Małynicza. Droga prowadząca do jednego z największych zakładów pracy w gminie także otrzymała imię pierwszego prezesa ZGO.

 

Tablica przypominająca o zasługach Mariusza Małynicza dla Zakładu Gospodarki Odpadami – Wielkopolskiego Centrum Recyklingu w Jarocinie znajduje się w siedzibie ZGO-WCR. Odsłonili ją wspólnie Adam Pawlicki, burmistrz Jarocina oraz Witosław Gibasiewicz, prezes ZGO-WCR.

- (…) Możemy uczcić osobę Mariusza Małynicza, prezesa i twórczy tak naprawdę tego zakładu od dziury, który tutaj była i baraku, w którym zaczynał pracę poprzez jeden z najnowocześniejszych zakładów gospodarki odpadami w Polsce. To jego zasługa. Pamiętamy o tym. Myślę, że to, że główna sala konferencyjna będzie mu poświęcona to świetny dowód, że Mariusz jest w naszej pamięci – mówił Adam Pawlicki, burmistrz Jarocina, podczas uroczystości.  

Tablica na jednej ze ścian w ZGO-WCR to nie jedyne miejsce, które przypomina o Mariuszu Małyniczu. To także droga biegnąca od ul. Bohaterów Jarocina w kierunku Zakładu Gospodarki Odpadami i dalej do ul. Leszczyce. Pierwszy prezes Wielkopolskiego Centrum Recyklingu został jej patronem. Z wnioskiem, aby tak się stało do rady miejskiej wystąpił zarząd i pracownicy Zakładu Gospodarki Odpadami sp. z o.o. w Jarocinie.

Decyzja została skonsultowania z rodziną pana Małynicza – zapewnił Sebastian Walczak, dyrektor wydziału rozwoju, poddając uchwałę w tej kwestii pod głosowanie.

Radni miejscy podjęli swoją decyzję jednogłośnie. Wszyscy poparli ten pomysł. Zrobili to bez dyskusji.

Film z odsłonięcia tablic upamiętniających Mariusza Małynicza zobaczcie poniżej.

[WIDEO]188[/WIDEO]

Zdjęcia z uroczystości obejrzyjcie w galerii pod artykułem.

 

Mariusz Małynicz był prezesem ZGO od 2003 do 2017 roku. W czasie, kiedy kierował zakładem, doprowadził do tego, że ZGO stało się jedną z najnowocześniejszych instalacji przetwarzania odpadów komunalnych. Rozwój zakładu stał się możliwy dzięki decyzji, którą w 2003 roku podjęły władze samorządowe gminy Jarocin. To wtedy Adam Pawlicki, burmistrz Jarocina, doprowadził do powołania spółki, w której z czasem udziały objęły także inne wielkopolskie samorządy. Rozpoczął się dynamiczny rozwój zakładu pod szyldem ZGO sp. z o.o. Współpraca gmin pozwoliła na rozbudowę przedsiębiorstwa i nadanie mu statusu regionalnej instalacji przetwarzania odpadów. Mariusz Małynicz kierował spółką od początku i doprowadził do najważniejszych etapów jej rozwoju. Był głównym autorem projektu rozbudowy zakładu. Spółka pozyskała 84 mln zł ze środków unijnych, które zasiliły rozbudowę przedsiębiorstwa o łącznej wartości 150 mln zł. Odważne i konsekwentne działania doprowadziły do tego, że zakład dziś jest największą instalacją mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów w Wielkopolsce. Przez wiele lat Mariusz Małynicz był także radnym Rady Powiatu Jarocińskiego. Zmarł po długiej i ciężkiej chorobie. Miał 43 lata.

(N.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz