Zamknij

Kolejne rondo w Jarocinie nabiera kształtów (ZDJĘCIA)

15:51, 11.09.2020 | N.P
Skomentuj
REKLAMA

Rondo na skrzyżowaniu ul. Św. Ducha z ul. Wojska Polskiego w Jarocinie nabiera kształtów. Inwestycja usprawni ruch w centrum miasta i przede wszystkim wzmocni bezpieczeństwo na drodze.

 

Rondo powstaje w ramach przebudowy ciągu ulic: Kasztanowa, Do Zdroju, Maratońska, Św. Ducha oraz Poznańska i Wojska Polskiego. To pierwszy etap inwestycji, który ma być ukończony jeszcze w tym roku. Obejmuje on reorganizację skrzyżowań: ul. Wodnej z ul. Wojska Polskiego oraz ul. Św. Ducha z ul. Wojska Polskiego. W ramach zadania przebudowana będzie ul. Wojska Polskiego od skrzyżowania z al. Niepodległości do skrzyżowania z ul. Wodną. Modernizacji poddany zostanie kanał deszczowy w ul. Wojska Polskiego. Wyremontowana zostanie nawierzchnia jezdni, która będzie znacznie węższa, a wzdłuż niej powstanie ścieżka rowerowa i szpaler drzew.

- Byłej obwodnicy Jarocina – ul. Wojska Polskiego/Poznańskiej między parkiem a kościołem nie da się wyeliminować z układu komunikacyjnego miasta, ale po realizacji inwestycji straci ona charakter drogi tranzytowej – podkreśla Adam Pawlicki, burmistrz Jarocina.

Między rondami powstaną dwa przejścia dla pieszych, które znacznie skrócą drogę z rynku do parku i z parku do rynku. Pierwsze znajdzie się przy ul. św. Ducha na wysokości schodów, którymi można zejść do parku, a drugie na wysokości bloku mieszkalnego (przed wojną i rozbudową była to gorzelnia Radolińskich) usytuowanego vis à vis Skarbczyka. Zejście ul. Kościelną do parku będzie możliwe zarówno schodami, jak i pochyloną drogą umożliwiającą zjazd rowerem czy wózkiem inwalidzkim. Takie rozwiązanie ma uspokoić ruch samochodowy na ul. Wojska Polskiego/Poznańska, stworzyć znacznie bardziej przyjazne warunki do poruszania się dla pieszych i rowerzystów, a przede wszystkim zbliżyć rynek z parkiem.

W drugim etapie prac, zaplanowanym do realizacji w przyszłym roku, przebudowane zostanie jeszcze jedno skrzyżowanie: ul. Wojska Polskiego z ul. al. Niepodległości oraz ciąg ulic: Kasztanowa, Do Zdroju, Wrzosowa i Maratońska. Pojawi się na nich nowa nawierzchnia jezdni oraz chodnika, a także ścieżka rowerowa. Wykonane ma być także oświetlenie uliczne typu LED na ul.: Kasztanowej, Do Zdroju i Maratońskiej (od ul. Wrzosowej do ul. Św. Ducha) oraz remont istniejącego kanału deszczowego w części ul. Do Zdroju, ul. Maratońskiej i ul. Wrzosowej.

Realizacja obu etapów inwestycji będzie kosztowała blisko 25 mln zł, Ponad 16 mln zł Gmina Jarocin pozyskała z rządowego programu Fundusz Dróg Samorządowych. Za zadanie odpowiedzialne jest konsorcjum firm Polimex Infrastruktura i Polimex Mostostal z Warszawy.

Zdjęcia z przebiegu prac zobaczcie w galerii pod artykułem.

(N.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz